Tüketicilere kredi uyarısı

  • Giriş : 24.12.2006 / 00:00:00

Tüketicilerden, bankaların yaklaşan yılbaşı ve Kurban Bayramı alışverişi için sunduğu cazip kredi seçeneklerine karşı duyarlı olmaları istendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Bülent Deniz, yıl sonu hedeflerini tutturmak için rekabete giren bankalar cazip kredi seçenekleriyle vatandaşı kendilerine çekme yarışına girdiklerini kaydetti. Yılbaşı ve kurban bayramının aynı günlere denk gelmesi dolayısıyla bankaların birbirleriyle adeta “bayram kredisi” verme yarışına girdiklerini belirten Deniz, kredi faizlerini bayrama özel düşürüp taksitleri uzatmalarının yanı sıra geri ödemeleri de ötelediklerini kaydetti.

Deniz, bankaların “bayram kredisi” ve “kredi kartı” verme yarışına yıl sonu hedeflerini tutturabilmek için girdiklerini ve bu nedenle aktif bir şekilde pazarlama yaptıklarını ifade ederek, “Bu yarışta canı yanacak olan yine tüketicilerdir. Bu nedenle tüketiciler, bankaların kredi teklifleri ile kredi kartlarını ihtiyatla karşılamaları gerekiyor” dedi.

‘TÜKETİCİNİN CANI YANACAK’

Bu kampanyaların yılbaşı ve kurban bayramı alışverişine canlılık getireceğini belirten Deniz, “Alışverişin canlanmasıyla elbette esnafın yüzünü gülecek. Ancak, bir süre sonra ekstre ve aylık ödemeler gelince tüketicinin canı yanacak. Önümüzdeki aylarda kötü bir durumla karşılaşmamak için bayram kredisi kullanmaya karar vermeden önce hesaplar çok iyi yapılmalı” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious