'Tükürdüğünüzü yalayacak onu geri alacaksınız'

  • Giriş : 29.04.2006 / 00:00:00

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, AK Parti'nin (TMK) yüzüne gözüne bulaştırdığını belirterek, "Bu yasaların dibinde milletin kabul edemeyeceği af maddeleri varsa, tükürdüğünüzü yalayacak ve onu geri alacaksınız." dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

"Kırat ayrı düştü, çiftçinin boynu yere düştü" diye devam eden Ağar, DYP olarak iktirara geleceklerinin Lüleburgaz sokaklarından belli olduğunu ifade etti. Bu iktidarın 'Millet sizimi besleyecek' 'Al ananı git' şeklinde sözleri va" dedi. Ağar, hükümetin kendisinin Trakya'da miting düzenleyeceğini haber alır almaz çiftçinin paralarının cumartesi ve pazar günü banka açtırarak ödediğini kaydetti.

Ağar, Başbakan Erdoğan'ı partisinin Tekirdağ'daki programına parayla adam topladığını iddia ederek, "Yiğitsen meydana çık. Tekirdağ'a kaçmışsın, parayla adam topluyorsun. Sen milletin geçikmiş alın terini bizim korkumuzdan bu hafta ödüyorsun. Yüreği sıkışmaya başladı, başına geleceği gördü. Biz iktidara geldiğimiz zaman primler peşin ödenecek. Bütün primlerinizi üretiminden önce açıklayacağız. Çiftçiyi köylüyü perişan eden iktidara gelen iktidarı hep birlikte kovacağız." şeklinde konuştu.

Ağar, kendisinin çiftçinin ve köylünün ne zaman bir sıkınıtısı varsa orada olduğunu vurgulayarak, iktidar partisini çiftçi ve köylü düşmanı olmakla suçladı. Ağar, hükümetin kendisini kim iktidara getirdiyse ona kötülük yaptığını iddia etti.

Konuşmasında AK Parti ve CHP'yi milletin değerleri üzerinden politika yapmakla suçlayan Ağar, iktidarı meseleri çözmek yerine söylemekle yetindiğini kaydetti. Ağar, milletin DSP-MHP-ANAP koalisyon hükümetinden kurtulmak için getirdiği AK Parti'nin 'gelen gideni artır" duruma geldiğini belirtti.


TÖRERLE MÜCADELE İÇİN KANUN ÇIKARMAYA GEREK YOK


Ağar, kendilerinin canları pahasına milletle beraber teröre karşı mücadele ettiğini ve Türkiye'yi barış ve huzur içinde yaşayan bir ülke haline getirdiklerini ifade etti. Ağar, Terörle Mücadele Kanunu'nu çıkarmak için bir senedir uğraştığına işaret ederek, "Terörle mücadele için kanun çıkarmaya gerek yok. Sizde bu yürek olduktan sonra 30 kanun çıkarsınız işe yaramaz. Azim yok, yürek yok, cesaret yok. Siz dışardan ne söylenirse onu yapıyorsunuz. Bir kulağınız Washington ve Brüksel'de, millete kulağınız kapalı. Kanunu yüzünüze gözünüze bulaştırdınız. Bu yasaların dibinde milletin kabul edemeyeceği af maddeleri varsa, tükürdüğünüzü yalayacak ve onu geri alacaksınız." dedi.

"Bunlar terörle merörle mücadele edemez" diyen Ağar, yapamadıkları uyduruk kanun maddelerini Türkiye'ye tartıştırdıklarını ifade etti. Ağar, iktidar partisinin yüreğinin Türkiye'nin meselerini kuçaklamaya yetmeyeceğini belirterek, "Cumhuriyit tarihinin en korkak, en caseretsiz hükümetiyle karşı karşıyayız. Bu hükemetin gücü çiftçiyi, köylüyü, işçiyi ezmek için vardır. Bunların yüreği korkaklık içerisindedir. Neyin altında kalacağını yapmanın hesabı içindedir. Bunlar Türkiye'nin birliğini ve bütünlüğünü koruyamayazlar. Türkiye cumhuriyetinin başbakanlık makamı ödlekleri ve korkakları taşıyamaz." şeklinde konuştu.

Türkiye'de şehirlerin eşkiyanın kullanım alanı haline geldiğini öne süren Ağar, büyükşehirlerde okul önlerinde uyuşturucu cetelerinin hakim olduğunu ifade etti. Ağar, kendilerinin iktidarlarında sokakların güvenli, dağlarda uçan kuştan devletin sorumlu olduğu, okullara, çocuklara musalat olan çetelerin ortadan kalkacağını ifade etti.

Ağar'ın mitingine yaklaşık 10 bin kişi katıldı. Mitingde "Türk anaları ulusun gururudur", " Apoyu hortlattılar, yaramızı deştiler" şeklinde afişler yer aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious