Tükürüklü, idrarlı menü!

Tükürüklü, idrarlı menü!.10712
  • Giriş : 17.07.2008 / 12:21:00
  • Güncelleme : 17.07.2008 / 12:03:07

Fast-food sektörünün zirvesinde büyük ayıba, 40 bin dolarlık tazminat!..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

ABD'nin Nebraska eyaletinde bir mahkeme, Keith Andrew adlı polis memuru ve ailesine, içerisine idrar ve tükürük karıştırılmış menü veren fast food zinciri Kentucky Fried Chicken'a 40 bin dolar tazminat ödemesine karar verdi.

Omaha kentinde görülen davada, Ekim 2005'te karısı ve o dönem biri 4 diğeri ise 7 yaşında olan oğullarıyla birlikte gittikleri KFC şubesinde yedikleri yemeklerin içerisine, bir şube çalışanı tarafından idrar ve tükürük karıştırıldığını öne sürüyordu.

Çocuklarının yedikleri yemekten dolayı hastalandığını ve geceyi hastanede geçirdiğini söyleyen polis memuru, çalışanlardan birisinin durumu şube yöneticilerine ilettiğini, ancak yetkililerin kendilerini uyarmadığını da iddia etmişti.

Şubenin işletmeciliğini yapan Mid Plains adlı firmayı 'ihmalkarlık'tan suçlu bulan yargıç, firma yetkililerine bundan böyle çalışanlarını daha dikkatli seçmeleri konusunda tavsiyede bulundu.

KFC yetkilileri ise, dava kararına itiraz edeceklerini açıkladı.

POLİSLERE ÖZEL MENÜ

Davaya konu olan KFC şubesinde bazı çalışanların, polis memurlarına özellikle içerisine idrar ve tükürük karıştırılmış yemekler verdiği ortaya çıkmıştı.

Andrew ve ailesine idrarlı menüleri veren KFC çalışanı Casey Diedrich, geçtiğimiz yıl Nebraska Temiz Gıda Yasası'na aykırı davranışlarda bulunduğu gerekçesiyle 100 dolar para cezasına çarptırılmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*