'Tüm ABD ordusunu Irak'a gönder'

'Tüm ABD ordusunu Irak'a gönder'.7867
  • Giriş : 23.01.2007 / 00:00:00

Eyman El Zevahiri, internette yayımlanan bir video bandında, ABD Başkanı George W. Bush'a meydan okuyarak, Bush'tan tüm Amerikan ordusunu Irak'a göndermesini istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Zevahiri, bir internet sitesinde yayımlanan, yaklaşık 15 dakika süren video kaydındaki konuşmasında, ''Bush son konuşmasında saçmalıklardan bahsederken Irak'a 20 bin asker göndereceğini söyledi. Ona soruyorum: Neden sadece 20 bin asker gönderiyorsun? Neden 50 ya da 100 bin değil?'' ifadesini kullandı.

Usame Bin Ladin'in sağ kolu olan Eyman El Zevahiri, ''Bilmiyor musun ki Irak'taki köpekler askerlerinizin leşlerini parçalayarak yemek için
sabırsızlanıyor. Aslında, mücahitlerin yok etmesi ve tüm dünyanın senin kötülüğünden kurtulması için tüm ordunu göndermelisin. Hilafet ve cihat ülkesi Irak, senin ordularından 10'una mezar olabilecek durumda'' diye konuştu.

Daha önce yayımlanan bir ses kaydında Somalili aşırı dincilere, Etiyopya askerlerine saldırma çağrısında bulunan Zevahiri, ''Somali'deki mücahitlerin de burada ABD için savaşan Etiyopyalı askerlerin belini kıracağını'' ifade etti. Zevahiri, ''Etiyopyalı askerleri, kendileri yerine ölüme gönderen ve onlara
uzaktan emirler veren Amerikalılar, onlar için ağlamayacaktır'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious