Tüm basın mensuplarının aprona çıkışları yasaklandı

Tüm basın mensuplarının aprona çıkışları yasaklandı.10830
  • Giriş : 20.08.2007 / 16:55:00
  • Güncelleme : 20.08.2007 / 17:01:50

Tüm basın mensuplarının aprona çıkışları yasaklandı. Karara medya mensupları tepki giesterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ulaştırma Bakanlığı Müfettişlerinin hazırladığı rapor doğrultusunda Havalimanı Mülki İdare Amirliklerine gönderilen yazı ile tüm basın mensuplarının aprona çıkışları yasaklandı. Karara medya mensupları tepki giesterdi.

Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amirliğinin bugün uygulamaya koyduğu karara göre artık basın mensupları aprona girmek için Mülki İdare Amirliği’ne bir dilekçe ile başvuracak. Dilekçede hangi gerekçe ile aprona girilmek istendiği belirtilecek. Mülki İdare Amirliği aprona çıkışı uygun görürse muhabirler aprona girme izni almış olabilecek.

Havalimanında yaşanan tüm gelişmeleri kamuoyu ile paylaşan gazetecilerin aprona çıkışının engellenmesiyle birlikte, yaşanan tüm olumsuzluklar kamuoyundan gizlenmiş olacak. Bu karar basın özgürlüğüne vurulmuş bir darbe olarak nitelendirildi. 

Gazeteciler bundan önceki uygulamada gösterilen kapıdan kayıt yaptırarak aprona girebiliyorlardı. Yeni uygulamaya göre haberin aciliyeti veya önemi ortadan kalmış oluyor. Kısacası tüm gazetecilerin eli- kolu bağlanmak isteniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious