Tüm dünyada yankı uyandıran 'o fotoğraf'ı çeken adam

Tüm dünyada yankı uyandıran 'o fotoğraf'ı çeken adam.19644
  • Giriş : 06.02.2008 / 12:19:00
  • Güncelleme : 06.02.2008 / 12:57:49

Binadan aşağıya atılan bebeğin fotoğrafını çeken fotoğrafçı: "Bağırıyor ve camları kırıyorlardı"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İngiliz The Guardian gazetesi, Almanya'nın Ludwigshafen kentindeki yangında binadan aşağıya atılan ve bütün dünyayı şok eden bebek fotoğrafını çeken fotoğrafçının izlenimlerine yer verdi.

Guardian oradan geçerken fotoğrafı çektiğini söyleyen Rene Werse'nin, "Eve doğru geçtiğimde hiçbir şey görünmüyordu, dumanın kokusu da yoktu ancak o zaman balkonlarda ve pencerelerde çok insanı gördüm.

Bağırıyorlar ve camları kırıyorlardı. Binanın içende yaşanan dram, dışardan o kadar net görünmüyordu. Sadece insanların yüzlerinde tam bir panik vardı" dediğini yazdı.

43 yaşındaki web tasarımcısı ve spor fotoğrafçısı olan Rene Werse'nin fotoğrafı karnaval dönüşü çektiğini söylediğinin ve atılan bebeğin fotoğrafının bütün dünya ajansları tarafından yayınlandığının belirtildiği haberde Werse'nin şu izlenimlerine yer verildi:

Eve doğru geçtiğimde hiçbir şey görünmüyordu, dumanın kokusu da yoktu ancak o zaman balkonlarda ve pencerelerde çok insanı gördüm. Bağırıyorlar ve camları kırıyorlardı. Binanın içende yaşanan dram, dışardan o kadar net görünmüyordu. Sadece insanların yüzlerinde tam bir panik vardı"-YANGIN KONUSUNDA SPEKÜLASYONLAR SÜRÜYOR-

Almanya'da yangının nasıl başladığı konusunda spekülasyonların sürdüğünü yazan gazete, N24 Kanalına konuşan genç bir Türk kızının evin yanında bir adamı küçük bir tahta parçasını tutuştururken gördüğünü söylediğini kaydetti. Gazetede şu ifadeler yer aldı: "Trajedi Almanya'daki Türk toplumunda saldırı hedefi olma korkularını yükseltirken Türk Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan buna ilişkin kaygılarını dile getirdi.

Türk televizyonuna konuşan Erdoğan 1993'te Solingen'deki 5 Türk'ün öldüğü kundaklamanın tekrarlanmasını istemediklerini söyledi" Devlet Bakanı Mustafa Said Yazıcıoğlu başkanlığında bir heyetin yangın incelenmesine ilişkin çalışmalar için Almanya'ya gittiğinin de ifade edildiği haberde, "Eğer bu bir kundaklama ise, ırk ayrımı yapılarak saldırı motive edilmiştir. Şu anda binanın çökme riski var ve bu kanıtların toplanmasını olumsuz etkiliyor" denildi. Gazetede ayrıca, Alman bir polis yetkilisinin araştırmalarımız için binanın çökmemesi gerekiyor dediği kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious