Tüm Erzurum halkı İsrail'i lanetledi

Tüm Erzurum halkı İsrail'i lanetledi.17571
  • Giriş : 17.01.2009 / 18:19:00

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından Erzurum'da organize edilen mitingde binlerce Erzurumlu, Gazze'de katliam yapan İsrail'i lanetledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bosna Hersek Caddesi'nde saat 11.00 sularında toplanan yaklaşık 5 bin kişi, İsrail aleyhine attıkları slogan eşliğinde İstasyon Meydanı'na kadar yürüdü. Ellerinde Türk ve Filistin bayrakları ile soğuğa aldırış etmeden alana akın eden Erzurumlular, burada İstiklal marşının okunmasının ardın İsrail aleyhine sloganlar attı. Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkanı İlyas Tongüç, İsrail'in Gazze'de yaptığı zulümlere dikkat çekerek, AK Parti hükümetinin TBMM'de İsrail'i kınama bildirisi yayınlamamasını da eleştirdi.

Sözleri sık sık 'Kahrolsun İsrail' sloganları ile kesilen Genel Başkan Tongüç'ün, "Erzurumlular, İsrail'e karşı direnişe var mıyız?" sorusuna kalabalık hep bir ağızdan 'varız' cevabı verdi. Tongüç, meydandaki kalabalığı işaret ederek İsrail'e en büyük bomba ve en büyük merminin bu alandan düştüğünü ifade etti. "Korkak İsrail askeri Gazze'nin bir tek sokağına, bir tek caddesine girememiştir." diyen Tongüç, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Çanakkele'den Gazze'ye, 250 bin şehitle, 250 bin hatimle yeniden ordaki kardeşlerimizin ruhlarını şâd edeceğiz. Eğer Gazze düşerse; biz Ankara'yı, İstanbul'u, Diyarbakır'ı savunamayız. Anadolu Gençlik aynen Erzurum'daki binbir hatime benzer bir çalışmayı devam ettirmektedir. 1.5 milyar İslam alemi, 6 milyonluk Yahudi alemine esir düşmüştür. Bu ümmetin parçalandığının, tespihinin düştüğünü gösteriyor. Onun için bir an önce Türkiye'nin ve İslam aleminin kendisini toparlamasının vakti gelmiştir. Bu işin sahibi de Anadolu'dur, Türkiye'dir."

Bu arada mitinge katılan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ömer Vehbi Hatipoğlu da Türkiye'nin bir an önce İsrail'den büyükelçisini geri çekmesini isteyerek, Türk halkının olaylara karşı gösterdiği duyarlılığı, hükümetten de beklediklerini vurguladı. Hatipoğlu, İsrail'e karşı bazı yaptırımların uygulanmasını da istedi.

Yapılan konuşmaların ardından mitinge katılan vatandaşlar İsrail aleyhine sloganlar atarak meydandan olaysız bir şekilde dağıldı. Miting süresince çevrede emniyet ekipleri tarafından geniş güvenlik önlemlerinin alındığı gözlendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*