Tüm gözler 2 Aralık'a kilitlendi

Tüm gözler 2 Aralık'a kilitlendi.10218
  • Giriş : 22.11.2007 / 10:58:00
  • Güncelleme : 22.11.2007 / 11:12:04

Bosna Hersek engelini geçen Ay-Yıldızlılar, 2008 Avrupa Şampiyonası biletini cebine koydu, İsviçre'de yapılacak kura çekimini beklemeye başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Rakipler çok zorlu


Yorucu bir maratonun ardından Bosna Hersek’i yenerek gruptan çıkmayı başaran A Milli Futbol Takımımız şimdi gözünü 2 Aralık’ta yapılacak kura çekimine çevirdi. Ancak Ay-Yıldızlı ekibimizi, burada da birbirinden güçlü rakipler bekliyor. 7-29 Haziran 2008 tarihleri arasında Avusturya ile İsviçre’nin ortaklaşa düzenleyeceği Avrupa Şampiyonası’na katılacak olan ekibimiz, Luzern kentinde çekilecek olan kuralara dördüncü torbadan girecek.

4’er takımlı 4 grup


Millilerimiz aynı torbada yer alacağı Fransa, Polonya ve Rusya ile aynı gruba düşmeyecek. Toplam 4’er takımlı 4 gruptan oluşacak olan 2008 Avrupa Şampiyonası’nda gruplarında ilk iki sırayı alan ekipler çeyrek final oynamaya hak kazanacak. Sekiz ülke daha sonra eleminasyon usulü oynanacak mücadelerle yola devam edecek. A Milliler’in patronu Fatih Terim’in gönlünden geçen grubun Avusturya, Hırvatistan ve İsveç’ten oluştuğu öğrenildi.

1. TORBA
İsviçre
Avusturya
Yunanistan
Hollanda

2. TORBA
Hırvatistan
Almanya
Çek Cum.
İtalya

3. TORBA
İspanya
Portekiz
İsveç
Romanya

4. TORBA
Polonya
Rusya
Fransa
TÜRKİYE

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious