Tüm güvenlik tesisleri imha edildi

Tüm güvenlik tesisleri imha edildi.15840
  • Giriş : 27.12.2008 / 14:43:00

Gazze'deki tüm güvenlik tesislerinin, İsrail'in düzenlediği hava saldırılarında imha edildiği açıklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Hamas yetkilisi, saldırılarda Gazze kenti ile civarındaki tüm güvenlik tesislerinin yerle bir olduğunu söyledi.

Sağlık çalışanları, saldırılarda en az 140 kişinin öldüğünü söylemişlerdi. Yaralı sayısının ise 250'den fazla olduğu belirtiliyor.

Saldırıları doğrulayan ve Hamas'a ait güvenlik noktalarının hedef alındığını açıklayan İsrail, Gazze yakınlarında yaşayan İsraillilere, olası misillemeleri göz önünde bulundurarak, daha güvenli bölgelere gitmeleri çağrısında bulundu.

İsrail'in hava saldırılarında hedef aldığı karakolların birinde yerlerde yatan onlarca üniformalı güvenlik görevlisi cesedinin görülebildiği ve onlarcasının da yıkılan binaların enkazı altında olduğu bildiriliyor. Hava saldırılarında hedef alınan karakollar sivil yerleşim yerlerinde bulunuyor.

Görgü tanıkları, ilk saldırının Gazze'de çocukların okuldan çıktığı sırada düzenlendiğini belirtiyor. Dumanların yükseldiği Gazze kentinde sirenlerin çaldığı ve annelerin çocuklarını aradığı bildiriliyor.

Bu arada, hedef alınan bölgelere koşuşan sivillerin yaralıları araçlarıyla hastanelere yetiştirmeye çalıştıkları da gelen haberler arasında yer alıyor.

İsrail, gerekli görülmesi halinde saldırıların devam edebileceğini açıkladı. Hamas ile Filistin'deki diğer örgütler ise yandaşlarına, İsrail'in saldırılarına karşılık vermeleri çağrısında bulundu.

Hamas, açıklamasında, "Direnişi, kanımızın son damlasına kadar sürdüreceğiz" ifadesini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*