Tüm Konya bu konseri bekliyor

Tüm Konya bu konseri bekliyor.14915
  • Giriş : 20.05.2009 / 13:14:00

Konya İlim Yayma, artık gelenek haline getirdiği mezuniyet gecelerinden birisini de bu akşam gerçekleştirecek. Konevi Kültür Merkezi’nde saat 20.30’da başlayacak mezuniyet şöleni..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


İlim Yayma Cemiyeti, Türkiye'nin her yerinde, özellikle eğitim fakültesi olan yerlerde yurtlar açmayı kendine görev edinmiş ve bu yurtlarda “insan” yetiştirme amacıyla çalışmalar yapan bir kurumdur. İlim Yayma Cemiyeti uzun uzun anlatılabilir ama ben Konya şubesi ve Konya şubesinin yapacağı mezuniyet gecesinden bahsedeceğim.

Etkin kültür sanat sitesi dunyabizim.com'da yer alan habere göre Konya şubesi, İlim Yayma Cemiyeti'nin en parlak şubelerindendir. “Konya'nın yerel dinamikleri mi dersiniz, şubenin çalışkanlığı mı dersiniz” bilmiyorum. Konya İlim Yayma, 5 öğrenci yurdu ve bir çok öğrenci evi ile hizmetlerini sürdürüyor.

Genel başkan Mehmet İncili. Ahmet Hakan'ın deyimiyle "beklentisiz", "ihtirassız", "caka satmayan" bir dava adamı. Mehmet İncili'nin İlim Yayma öğrencileri arasında yeri ise apayrı. Hepsinin abisi, yardımcısı, öğretmeni..

Hüseyin Hakan Arıcı, Ebubekir Özüdoğru, Gökhan Güzel, Yunus Koç ve ismini sayamadığımız nice güzel adam. Yönetim memurundan aşçısına, yönetim kurulundan öğrencisine kadar hepsi. Konya şubesinin başarısında Konya'nın manevi dinamikleri olduğu kadar bu ekibin gayretleri de çok etkili.

Konya İlim Yayma artık gelenek haline getirdiği mezuniyet gecelerinden birisini de bu akşam gerçekleştirecek. Konevi Kültür Merkezi'nde saat 20.30'da başlayacak mezuniyet şöleninde; çeşitli etkinliklerin yanı sıra Ömer Karaoğlu konseri de yer alacak. Konya sokakları bu etkinliğin afişleri ile doluydu. Benim gördüğüm, bini aşan İlim Yayma genci bu etkinlik için hazırdı.

Bu akşam Konevi Kültür Merkezi'nde, Hicret Yurdu, Mevlana Yurdu, Lokman Hekim Tıp Yurdu, İlahiyat Yurdu, Ahmet Kapçı Kız Yurdu yeni mezunlarını verecek. İlim Yayma Cemiyeti haklı gururu tüm Konya ile paylaşacak..

(www.dunyabizim.com)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*