Tüm memurlar eşit olacak

Tüm memurlar eşit olacak.14164
  • Giriş : 26.05.2008 / 11:38:00

Memurlar arasındaki "kadrolu- kadrosuz" farkı kalkıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Hükümet 'kadrolu-kadrosuz' farkını kaldırıyor, tüm memurları eşit hale getiriyor.. Kamu personeli rejiminin bu yasama yılında tamamlanaması planlanıyor.

Takvim'e konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi, planın ayrıntılarını anlattı. Tanrıverdi, "Kadrolu-kadrosuz ayrımı kalkacak. Tüm memurlar eşit olacak. Başbakan'ın da istediği düzenleme bu döneme yetişecek" dedi.

MEVCUT SİSTEMLE İMKANSIZ

Kamuoyunda 4B'li olarak bilinen sözleşmeli personelin mevcut sistem ile kadroya geçmesine imkan olmadığını belirten Tanrıverdi, "Karmaşık bir yapı oluşmuş. Bu çarpıklığın düzelmesi için yasa çalışmasının bitmesi gerekiyor. Çalışma bittikten sonra sorun çözülecek" diye konuştu.

Tanrıverdi, "Yasanın çıkmasıyla 4A, 4B, 4C diye tabir edilen tüm statüler eşitlenip tek sisteme oturacak. Böylece bu ayrımlardan meydana gelen hak kayıpları ve sıkıntılar önlenecek" dedi.

'BU DÖNEME YETİŞİR'

Tanrıverdi, söz konusu çalışmaların titizlikle sürdürüldüğünü belirterek, "Yasa bu döneme yetişecek. Sayın Başbakanımızın da bizzat bu konunun çıkması için istekleri var" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious