'Tüm muhtarlar bir çatı altında toplanmalı'

  • Giriş : 03.05.2006 / 00:00:00

Türkiye Muhtarlar Derneği Afyonkarahisar Şubesi, 21 Mayıs'ta olağanüstü seçime gidiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sütsatar, tüm muhtarları bir çatı altında toplamayı hedefliyor.
Başkan adayı İsmail Sütsatar, Türkiye Muhtarlar Derneği Afyonkarahisar Şubesi'nin 21 Mayıs'ta olağanüstü kongreye gideceğini belirtti. Hedeflerini açıklayan Sütsatar, "İlimizdeki muhtarları tek çatı altında toplanmalı. Küskünlük kırgınlık gibi kavramlar bize yakışmaz. Muhtarların, hoşgörü, diyalog ve barış içerisinde tek yumruk tek ses olarak birleşerek hizmet etmesi lazım." dedi.

Alakası olmayan kişilerin muhtarları istedikleri şekilde yönlendirmeye çalıştığını kaydeden Sütsatar, "Siyasi rant peşinde koşan, enaniyetleri had safhada olan kişilerin siyasi oyunlarına muhtarlar alet edilmeye çalışılıyor." ifadelerini kullandı.

Halkın seçimiyle görev alan muhtarları kimsenin yönlendiremeyeceğini kaydeden Sütsatar, bu inancı taşıyan aklıselim bütün muhtarları tek çatı altında toplanmaya davet etti. Bu zamana kadar düşünülemeyen projeleri hayata geçireceğini bildiren Sütsatar, bunun için ciddi şekilde planlı programlı hareket etmenin şart olduğunu dile getirdi. Bütün muhtarlarla bire bir konuşacağını aktaran Sütsatar, "Diğer şubelere bağlı muhtarları ziyaret ederek, piknikte, tarihi gezilerde bir araya gelmeyi hedefliyoruz. Ayrıca köylerde yaşanan sıkıntılar için de proje üreteceğiz." değerlendirmesini yaptı.

Başkan olmanın hizmet yükünü omuzlamakla aynı anlama geldiğine değinen Sütsatar, dernek üyesi bütün muhtarlara bilgisayar kullanmayı öğreteceklerine dikkat çekti. Hizmete başlamak için 21 Nisan'ı beklediğini işaret eden Sütsatar, seçimin bütün muhtarlar için hayırlı olmasını sözlerine ekledi.


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious