Tüm partilerin AKP'de birleştiği ilçe

Tüm partilerin AKP'de birleştiği ilçe.20699
  • Giriş : 05.01.2009 / 15:03:00

Türkiye siyaseti yerel seçimler öncesi eşi görüşmemiş bir ittifaka sahne oluyor. AK Parti'ye, tek milletvekili çıkaramadığı Tunceli'den müthiş bir destek kararı çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yerel seçim hazırlıkları öncesinde partiler aday adayları arasından adaylarını belirleme telaşına düşerken Tunceli'nin Çemişkezek ilçesinden böyle bir sıkınıt yok. Çünkü tüm siyasi partiler, AK Parti'li mevcut belediye başkanı Metin Levet Yıldız'a destek verme kararı aldılar.

Aralarında DSP ve DP ilçe başkanlarının yanı sıra CHP eski ilçe başkanı muhtarların da bulunduğu 12 kişilik heyetin AK Parti Genel Merkezi'ni ziyaret ederek kendi partilerinden aday çıkarmak istemediklerini ve mevcut belediye başkanı ile yola devam edilmesini istedikleri öğrenildi.

AK Part'nin tek milletvekili çıkarmadığı il olan Tunceli'den böyle bir destek görmesi Türkiye siyasetinde, 'hizmet için' kurulan en güzel ittifak olarak adlandırılırken, heyet üyeleri, "İlçemiz ve Tunceli, son 5 yılda 50 yılda aldığı kadar hizmeti aldı. Biz Çemişgezek'e hizmet akışının devam etmesi için üzerimize düşen görevi yapmaya hazırız" açıklamasını yaptılar.

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*