Tüm yurtta havalar nasıl olacak?

Tüm yurtta havalar nasıl olacak?.24607
  • Giriş : 08.04.2009 / 14:39:00

Yağışlı hava bugün batıdan çekildi, diğer bölgelerde etkisini sürdürüyor. Bu hafta sıcaklık fazla artmasa da, batıda görülen güneşin etkisiyle biraz yükselecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul'da bugünden itibaren hava açmaya ve güneşin etkisiyle tekrar ısınmaya başlıyor. Ankara'da hava bugün de genellikle kapalı ve ara ara hafif yağmurlu. İzmir'de öğleden sonra güneş görülecek. Bugün Bursa parçalı bulutlu, Adana'da hafif yağmur sürüyor.


Marmara'da bugün önce Trakya, Çanakkale ve İstanbul'da, ardından diğer kentlerde hava açıyor. Sıcaklık 15 derecenin üzerine çıktı. Yaklaşık dört gün yağış yok, hava güneşli olacak.


İç Anadolu bölgesinde hava bugün de açmıyor, Niğde, Kayseri, Sivas'ta sağanak yağmur, diğer kentlerde aralıklı hafif yağmur var. Cuma günü açık gökyüzü ve görülecek güneş havayı yeniden ısıtacak.


Ege'de yağış zayıflıyor, iç kesimlerde hava kapalı, bugün Denizli, Afyon çevresinde hafif yağmur sürebilir, öğleden sonra kıyılarda güneş görülmeye başlayacak. Yarın hava az bulutlu.


Akdeniz bölgesi ve Girne bugün kapalı ve yağışlı. Güneydoğu'da ara ara güneş görülse de nisan yağmurları var. Hava; yarın açmaya başlıyor, cuma güneşli geçecek. Bugün Antalya 23, Diyarbakır 16 derece.


Yağış bugün Doğu Anadolu'ya da ulaştı ve hava soğudu. Yarın Erzurum- Van arasında sürecek yağış karla karışık yağmura dönüşebilir. Malatya 15, Erzurum 8 derece.


Karadeniz'in tamamında yağış sürüyor, dün geceden beri yağmur Samsun-Rize boyunca kuvvetli ama akşama doğru etkisini azaltacak. Bu bölgede hava daha fazla soğuyor, yarından itibaren Doğu Karadeniz'de belirgin sıcaklık düşüşü var.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*