Tüm yurtta sıcaklık değerleri 7-8 derece düşüyor

Tüm yurtta sıcaklık değerleri 7-8 derece düşüyor .10036
  • Giriş : 17.02.2008 / 08:25:00

Karadeniz üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava, sıcaklık düşüşüne sebep olacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Karadeniz üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın orta ve batı bölgelerde, 7-8 derece sıcaklık düşüşüne sebep olacağı öğrenildi.

Kar yağışının batıda salı günü, çarşamba günü de yurdun hemen hemen her kesiminde etkisini yitirmesi bekleniyor. Meteoroloji yetkilileri, kar yağışının zaman zaman rüzgârın etkisiyle tipiye dönüşeceği uyarısında da bulundu.

Yurt genelinde etkili olan kar yağışı sebebiyle 239 köy yolu ulaşıma kapandı. Sibirya'dan gelen soğuk hava akımı Doğu Anadolu Bölgesi'nde etkili olmaya devam ediyor. Şehir merkezlerindeki kar kalınlıkları, Erzurum'da 23, Erzincan'da 18, Kars'ta 47, Ardahan'da 34 ve Iğdır'da 1 santimetre olarak ölçüldü.

Yetkililer, kar yağışının aralıklarla yarına kadar sürmesinin tahmin edildiğini kaydetti. Bölge genelinde yaşanan sis ve buzlanmaya karşı vatandaşlar uyarıldı. Samsun'da 20, Sinop'ta 85, Bartın merkezde 12, Ulus ilçesinde 16, Karabük'te, ilçelerden Safranbolu'da 3, Eflani'de 13 köye kar yüzünden ulaşım sağlanamıyor. Kapalı köy yollarının ulaşıma açılması için ekiplerin çalışmalarına devam ettiği, olumsuz hava şartlarının yol açtığı elektrik ve telefon arızalarının giderilmesi için yoğun gayret gösterildiği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious