Tüm yurtta yağış hakim

  • Giriş : 31.03.2007 / 00:00:00

Türkiye bugün yağışlı havanın etkisi altına girecek. Türkiye'nin yarından itibaren (pazar) Balkanlardan gelecek soğuk havanın etkisi altına girmesi bekleniyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Meteorolojik verilere göre, halen Kıyı Ege ile Marmara'da devam eden sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlar, özellikle Edirne, Tekirdağ, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Çanakkale, İzmir, Manisa, Muğla, Aydın, Denizli, Düzce, Bartın ile Antalya'nın batısında etkili olacak. Yağışların, Ege, Marmara, Batı Karadeniz ve İç Anadolu'nun batısında etkisini arttırarak devam etmesi bekleniyor.

DON UYARISI

Türkiye bugünden itibaren yağışlı havanın etkisi altına girecek, yarından itibaren de (pazar) Balkanlar üzerinden gelen soğuk hava etkili olacak. Bu nedenle tarımsal faaliyetin başladığı ve sürdüğü bölgelerde, 1-2, 2-3 ve 3-4 Nisan geceleri Marmara Bölgesi'nin güneydoğusu, Ege Bölgesi'nin doğusu, Karadeniz Bölgesi'nin iç kesimleri, İç Anadolu Bölgesi, Doğu Anadolu Bölgesi'nin batısı hariç bölge geneli ve Akdeniz Bölgesi'nin kuzey batısında hafif, yükseklerde orta kuvvette don olayı bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious