Tümer kavgasının perde arkası

Tümer kavgasının perde arkası.9462
  • Giriş : 12.04.2007 / 00:00:00

BJK Futbol Şube Sorumlusu Celalettin Kolot ile Tümer Metin arasında maç sonrası neden gerginlik yaşandı?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fortis Türkiye Kupası yarı finalinde Beşiktaş ile Fenerbahçe arasında oynanan maçta siyah-beyazlı takımın Futbol şube sorumlusu Celalettin Kolot ile eski futbolcuları ve şu an Fenerbahçe’de forma giyen Tümer Metin arasında gerginlik yaşandı.
Beşiktaş Kulübü Futbol Şube Sorumlusu Celalettin Kolot, Fortis Türkiye Kupası yarı finalinde Fenerbahçe ile yaptıkları ilk maçta Tümer’in maç öncesi ve sonrası kendisine beklediği şekilde sözlü saldırılarda bulunduğunu söyledi.
Kolot, yaptığı açıklamada, maç öncesi Fenerbahçeli futbolculara ’Hoşgeldiniz’ dediğini belirterek, "Tümer’e de ’Hoşgeldin’ deyip başını okşadım. Ancak Tümer beklemediğim şekilde elimi tersledi" dedi.
Tümer’in bu hareketinin ardından ’Maçtan sonra görüşeceğiz’ şeklinde kendisine sözler sarfettiğini kaydeden Kolot, "Erkek adam olarak ’Maçtan sonra görüşeceğiz’ lafını yememem gerekiyordu. Maç sonrası Tümer’in yanına gittim.
Kendisine ’Maçtan sonra görüşeceğiz’ demiştin. ’Ben buradayım, görüşelim’ dedim.
Daha sonra Tümer, 6-7 futbolcunun arasına girerek bağırdı" diye konuştu.
Celalettin Kolot, eski oyuncularının bu hareketinin nedeni konusunda ise "Tümer bu..." diye yanıt verdi.
Kolot, Beşiktaş’ın Fenerbahçe’yi yenmesi ile ilgili olarak ise "1-0 kazandık. Avantajlı bir skor elde ettik" dedi.

TÜMER: DARGINIZ

Fenerbahçeli Futbolcu Tümer Metin, Fortis Türkiye Kupası’nda dün gece Beşiktaş ile yapılan yarı final ilk maçında, siyah-beyazlı takımın yöneticisi Celal Kolot’la yaşadığı gerginliği, "Sayın Kolot maç öncesi bana selam verdi, ben selamını almadım, çünkü kendisi ile uzun zamandır Futbol dışı özel bir sorun nedeniyle dargınız" dedi.
Tümer, Celal Kolot’un, kendisiyle ilgili yaptığı açıklamalara, kulübün resmi internet sitesinde yanıt verdi. Kolot’un, Beşiktaş’ta oynadığı dönemde yönetici olmadığını hatırlatan Tümer, o nedenle aralarında futbola dayalı bir sorunun söz konusu olmadığını bildirdi.
Celal Kolot’un maçtan sonra da yanına gelip, "Gel konuşalım" dediğini ifade eden Tümer, şunları kaydetti:
"Ben de kendisine ’Seninle görüşmek istemiyorum’ dedim ve soyunma odasına gittim. Sayın Kolot’un iddia ettiği gibi, elini itmem ya da üzerine yürümeye kalkışmam gibi bir durum söz konusu olmamıştır. Sayın Kolot’un soyunma odası koridorunda bulunan tüm sporcu ve idarecilerin de şahit oldukları bir olayı bu şekilde çarpıtmasını, her şeyden önce bir spor kulübünün yöneticisi olarak kendisine yakıştıramadığımı belirtmek isterim.
Ayrıca benim, kulübümüz yöneticilerine maçtan önce ’2 gol atıp, sonra gidip bunları Kolot’a (Sana hediye ediyorum) diyeceğim’ dediğim de kesinlikle doğru değildir. Kendi statlarında, bizi misafir ettikleri bir karşılaşmanın ardından Sayın Kolot’un bu tür bir açıklama yapmasına da bir anlam veremiyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious