Tümer Metin'e izin çıktı

Tümer Metin'e izin çıktı.8328
  • Giriş : 25.05.2007 / 09:40:00

Yönetim, kariyerini yurt dışında sürdürmek isteyen milli oyuncuyu serbest bırakma kararı aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yöneticiler, "En verimli çağında Tümer'in yolunu kesmeyiz" dediler.

Fenerbahçe Yönetimi, Tümer Metin'in Türkiye dışında bir kulübe transferine izin verme kararı aldı. Geçen sezon Beşiktaş'tan alınan milli futbolcunun sözleşmesindeki özel hüküm çerçevesinde, 2 ay içerisinde askerlik yaşıyla ilgili kanun meclisten çıkmaz ise Tümer bedelsiz olarak yurtdışına transfer yapabilecek.
Askerlik yasasında yapılacak bir düzenleme ile faal olarak spor yaşamını devam ettiren sporcuların 33 olan yaş sınırının 36'ya çıkarılmasını bekleyen Tümer'e kısa vadede sevindirici haber gelme ihtimali bulunmadığı için sarı-lacivertli kulüp anlaşmanın gereğini yerine getirecek.

İngiltere ve Almanya'dan teklifler alan Tümer Metin'in transferinde pürüz yaşanmayacağını belirten kulüp yetkilileri, "En olgun ve verimli çağında Tümer gibi bir futbolcunun yolunu kesmek kimseye yarar sağlamaz. Eğer yurt dışında bir kulüple anlaşırsa sözleşmemizdeki özel hüküm çerçevesinde gitmesinde bizim açımızdan engel yok" diye konuştular.
Baştan Aziz Yıldırım ile dün bir görüşme yapan ve transferi için gerekli izni resmen alan Tümer'in bugün bir basın toplantısı düzenleyerek, bundan sonraki Futbol yaşamı ile ilgili açıklamalarda bulunacağı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious