Tümer satılığa çıkıyor

Tümer satılığa çıkıyor.9462
  • Giriş : 13.02.2007 / 00:00:00

Alex de Souza'nın verimini artırmak için Beşiktaş'tan transfer edilen Tümer Metin, Fenerbahçe'de beklentileri karşılayamadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tümer, Süper Lig'de oynadığı 16 maçın 7'sinde etkisizliği nedeniyle sonradan yeşil zemine sürüldü. Buna rağmen üç gol atıp, üç de attıran Tümer'in, "Sarı-Lacivertlilere tüm faydası bu kadar." deniyor. Teknik Direktör Zico'nun iyi niyetli çabalarına karşın kendisine verilen şansları kötü kullanan deneyimli futbolcunun performans düşüklüğü gün geçtikçe dibe vuruyor.

Beşiktaş'tan sansasyonel bir şekilde Fenerbahçe'ye geçen Tümer'in 'henüz adapte olamadığı' eleştirileri yapıladursun, Zico'nun da, 'Satılmasında zarar yoktur.' dediği oyuncunun, askerlik sorunu nedeniyle yaz aylarında yurtdışına gideceği konuşuluyor. Vatani görevini yerine getirmemiş olan 33 yaşındaki Tümer'in, bu büyük sıkıntıdan dolayı bir türlü futbola konsantre olamaması Sarı-Lacivertli yönetime altı ay önce gerçekleşen transferde geri adım attırıyor. Hollanda'ya gideceği ileri sürülen Tümer ise bu konularda konuşmaktan kaçınıyor.

Ayrıca Fenerbahçe'de bir başka ayrılık dedikodusu da Kaptan Ümit Özat hakkında. Yedekliği kabullenemeyen Ümit'in ayrılmak fikrini kafasına koyduğu öğrenildi. Köln Teknik Direktörü Christoph Daum'un Almanya'ya getirmek istediği Ümit'in, İkinci Lig'de oynamayı dahi yedekliğe tercih ettiği ileri sürülüyor. Zico'yla yakın geçmişte bir toplantı yaptığı söylenen Ümit'in forma giymek istediğini, aksi halde sezon sonunda ayrılacağını dile getirdiği anlatılıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious