'Tümer terbiyesizlik yaptı'

'Tümer terbiyesizlik yaptı'.9462
  • Giriş : 12.04.2007 / 00:00:00

Beşiktaş-Fenerbahçe derbisi bitti ama yankıları sürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Maçta hiç bir olayın çıkmaması, Beşiktaş yönetiminin ve taraftarının karşılaşma öncesi, sonrası ve maç boyunca sergilediği tutum, kamuoyu tarafından olumlu eleştirildi.

Özellikle Siyah-beyazlı tribünlerin davranışları F.Bahçe yönetimi tarafından da takdir topladı. Derbiden akıllarda kalan en önemli olay ise Beşiktaş Futbol Şube Sorumlusu Celal Kolot ile Fenerbahçe'li Tümer Metin arasında yaşanan gerginlik.

Karşılaşma öncesi F.Bahçe'li oyuncuları koridorda karşılamaya gittiğini belirten Kolot " Tüm rakip oyunculara 'hoşgeldiniz' diyerek başarılar diledim. Tümer'i görünce kafasını okşayarak " Nasılsın iyi misin?' diye sordum. Ben Tümer'in Beşiktaş'ta oynadığı dönemde yönetimde olmasam da her zaman kulübün içerisinde olduğum için kendisiyle tanışıklığımız var. Yöneticilerimizden Mario Berk bizim ortak arkadaşımız. Bu yüzden Tümer'e ayrı ilgi gösterdim. Ancak benim bu sıcak sözlerim üzerine ondan hiç beklemediğim bir tepki geldi. Önce elimi itti ve bir adım geri çekilerek ' Seninle bir hesabım var. Maçtan sonra görüşeceğiz' dedi ve eliyle de bir takım işaretler yaptı. Ben buna bir anlam veremedim ve çok şaşırdım. Kendi kendime ' Acaba bizi yeneceklerini mi ima etmeye çalıştı da şaka yollu böyle davrandı' diye düşündüm. Daha sonra tribüne çıktım. İnanın bu olay yüzünden maçı bile doğru dürüst seyredemedim" dedi.

-"KABADAYI GİBİ"-

Celal Kolot karşılaşma sonrası hemen saha içine indiğini ve futbolcularını tebrik ettikten sonra soluğu Tümer'in yanında aldığını söyledi. Kolot sözlerine şöyle devam etti:

" Tümer'e ' Benimle maçtan sonra görüşelim demiştin. Buyur geldim. Ne görüşeceksin?' diye sorduim. Önce yüzüme baktı hiç bir tepki vermedi. Ardından takım arkadaşlarının arasına girdikten sonra bir kabadayı gibi üzerime yürümeye kalktı. Amacı benimle konuşmak değil, ortalığı karıştırmak. Madem böyle bir amacın var niye yüz yüzeyken yapmıyorsun da takım arkadaşlarının arasına girdikten sonra ' Tutmayın beni' diye ortalığı velveleye veriyorsun? Çok basit ve terbiyesizce bir hareket. F.Bahçe kaptanı Tuncay Şanlı olayı görür görmez yanıma gelerek ' Ağabey kusura bakma. Maç gerginliği olur böyle şeyler' diyerek telkinde bulundu. Ben zaten hiç bir tepki vermedim. Yönetici olmayı bir kenara koydum en azından yaş olarak kendisinden büyüğüm. Bir sorunu varsa daha saygılı bir şekilde çözebilirdik"

-"FENERBAHÇELİ DOSTLARIM PİŞMAN"-

Kolot, bazı Fenerbahçeli yöneticilerin maçtan önce kendisine " Tümer bize iki tane gol atacağını ve sonra da senin yanına gelip ' Bu golleri senin için attım' diyeceğini söyledi. Aranızda bir sorun mu var?" diye sorduklarını belirtti. Kendisine olan kininin nereden geldiğini bilmediğini söyleyen Kolot " İsmi lazım değil. Bazı Fenerbahçeli yönetici dostlarımla Tümer'i almak istediklerinde ' Bir kez daha düşünün. Kendisi biraz sorunludur. İleride ummadık olaylarla karşılaşırsınız' dediğimde bana ' Sen merak etme. Biz gerekeni yaparız' demişlerdi. Şimdi aynı arkadaşlarım ' Celal sen haklıymışsın keşke seni dinleseydik' diyor. Sonuçta her koyun kendi bacağından asılır. Her şeyin hayırlısı olsun. Milli takımımız için önemli bir oyuncu. Benim dileği bu başarısının devamı. Ben bu olayların hepsini unuttum bile" diyerek açıklamasını tamamladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious