Tümer'e askerlik şoku!

Tümer'e askerlik şoku!.5719
  • Giriş : 02.06.2006 / 00:00:00

F.Bahçe ile sözleşme imzalayan yıldız oyuncunun, yasa gereği en geç bu yılın sonunda vatani görevine başlayacağı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

YILIN transferine imza atan Tümer Metin’in, en geç bu yılın sonuna kadar silah altına alınacağı bildirildi. Fenerbahçe ile astronomik bir ücret karşılığı sözleşme imzalayan Tümer’in, 1111 sayılı yasa gereği 6 ay içinde vatani görevine başlaması gerektiği öğrenildi.

33 yaşını dolduruyor

Yasada yer alan "Birinci ve İkinci Lig’de profesyonel olarak forma giyen futbolcular, 33 yaşına kadar askerliğini tecil ettirebilir" hükmünden bugüne kadar yararlanan Tümer’in, 33 yaşını bu yılın sonunda dolduracak olması nedeni ile silah altına alınacağı ifade edildi.

İmza töreni sonrası "Sayın Aziz Yıldırım, askerliğimin tecili konusunda elinden geleni yapacağını söyledi. Eğer askerlik olayım gerçekleşmezse devre arasında ayrılırım" şeklinde açıklama yapan Tümer’in, yasa değişikliği konusundaki beklentileri de şimdilik boş çıktı.

Yasa şu anda geçmez

1111 sayılı yasanın değişikliği konusunda henüz en ufak bir çalışma içine girilmediği belirlendi. Bu tür yasa değişiklikleri için çok uzun bir süreç gerektiğini hatırlatan yetkililer, Tümer’in askerliğe başlamasından önce Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden yasanın geçmesinin mümkün olmadığını kaydettiler.

Tümer Metin, büyük olasılıkla yeni yılın ilk aylarında askere alınacak ve sezonun ikinci yarısını, vatani görevini yapmak üzere silah altında geçirecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious