Tümer'in aileside transfere şaşırdı

Tümer'in aileside transfere şaşırdı.5719
  • Giriş : 31.05.2006 / 00:00:00

Beşiktaş'ın efsane futbolcusu Tümer Metin'in sürpriz bir şekilde Fenerbahçe'ye transfer olması herkesi şaşırttı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fenerbahçe ile 3 yıllık sözleşme imzalayan milli futbolcu Tümer Metin'in babası Ali Metin, transferi kendisinin de gazetelerden öğrendiğini ifade ederek, "Oğlum 'Beşiktaşlı Tümer' diye tanındı, bilindi. Ben şahsen orada bitirmesini isterdim. Bizim için transferi sürpriz oldu. Ayrıca bu transferin Nobre'ye misilleme olduğunu zannetmiyorum" dedi. Zonguldak'ın Kozlu beldesi Güney mahallesinde oturan Tümer Metin'in anne ve babası Semra - Ali Metin çifti, oğullarının Fenerbahçe'ye transfer olmasının kendileri için de büyük bir sürpriz olduğunu dile getirdiler. Oğlunun aldığı karara saygı duyduğunu belirten Ali Metin, "Profesyonellikte bu tür şeyler normaldir. En iyisini o düşünür. Transferinden kesinlikle haberim yoktu. Ben de herkes gibi basından öğrendim, şaşırdım" dedi.

Beşiktaşlı yöneticilerin Tümer'e gösterdikleri tepkiyi normal karşıladığını anlatan Ali Metin, "Herkesin görüşüne saygılıyım. Beşiktaş yöneticileri ile Tümer'in arasındaki konu. Herkesin kendi fikri. Oğlumun en doğru kararı verdiğine inanıyorum. Tepkiler normaldir. Bir yerde hatalar var demekki. Sadece bunu Tümer'e bağlamamak gerekir" şeklinde konuştu. Tümer'in Fenerbahçe'ye transferinin Nobre transferine misilleme olarak algılanmaması gerektiğini söyleyen baba Metin, "Tümer'in kapasitesi ve kariyeri belli. Nobre'yle uzaktan yakından ilgisi olduğunu zannetmiyorum. Misilleme olacak diye bir insanın bu kadar dolarları sokağa atacak hali yok" dedi.

"BEŞİKTAŞLI TÜMER OLARAK BİTİRMESİNİ İSTERDİM"

Oğlunun "Beşiktaşlı Tümer" olarak tanındığını belirten Ali Metin, "Beşiktaş sayesinde buralara geldi, kariyer sahibi oldu. Ben isterdim ki bir baba olarak, Beşiktaşlı Tümer olarak bu işi bitirsin. Ama şartlar bunu getiriyor. Neden olduğunu, niçin Fenerbahçe'yi tercih ettiğini bilemiyorum" dedi.

Tümer'in Fenerbahçe'ye geçmesi sadece baba Ali Metin için değil, anne Semra Metin için de sürpriz oldu. Semra Metin, oğlunun transferinin kendileri için sürpriz olduğunu belirterek, "Herşeyin hayırlısı. Beklemiyorduk ama oldu. Fenerbahçe camiasını kutluyorum. Hayırlı olsun diyorum. Oğlum için de hayırlı olsun inşallah. Onun her yerde yapacağına inanıyorum. Bize de tamamen sürpriz oldu" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious