Tümgeneral Erdal Şenel için ek gözaltı

Tümgeneral Erdal Şenel için ek gözaltı.12618
  • Giriş : 09.01.2009 / 19:40:00
  • Güncelleme : 09.01.2009 / 18:46:20

Şenel'in avukatı Abdullah Kaya, müvekkilinin emniyetteki işlemleri için ek gözaltı süresi alındığını kaydetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul Emniyet Müdürlüğünün Vatan Caddesi'ndeki yerleşkesinde basın mensuplarına açıklama yapan avukat Kaya, Erdal Şenel'in emniyette ifadesinin alınmasına henüz başlanılmadığını söyledi.

Şenel'in, kendisine, nezaret koşullarının iyileştirildiğini söylediğini anlatan Kaya, ''İçerideki kaloriferler daha çok açılmış durumda, battaniye veriyorlar. Polis arkadaşlar, müvekkilime, kazak ve bavulunu veriyorlar'' dedi.

Kaya, Şenel'e yöneltilen suçlamanın sorulması üzerine de, ''Ben avukat olarak müvekkilimin neyle suçlandığını bilmiyorum. Kimse bir şey söylemiyor'' iddiasında bulundu.

Erdal Şenel'in, emniyetteki işlemleri için gözaltı süresinin bir gün daha uzatıldığını kaydeden Abdullah Kaya, bu kapsamda ifade alma sürecinin bugün başlamasını beklediklerini belirtti.

Kaya, müvekkilinin susma hakkını kullanmayı düşünmediğini de dile getirerek, ''Bizim de düşüncemiz müvekkilimin ifade vermesi yönünde. İkili savunma hazırladık, ya burada ifade vereceğiz ya da doğrudan gidip mahkemede ifade vereceğiz. Ama burada herhangi ciddi bir suçlama olmayacağını düşündüğümüz için soruları cevaplandırması yönünde bir mütalaa yaptık. O şekilde de davranacağız'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*