TÜMSİAD'a Malezya'dan ziyaret

TÜMSİAD'a Malezya'dan ziyaret.12042
  • Giriş : 25.10.2008 / 14:12:00
  • Güncelleme : 05.09.2016 / 18:18:45

Farklı sektörlerde faaliyet gösteren Malezyalı bir grup işadamı TÜMSİAD'ın Maltepe'deki genel merrkezine ziyarette bulundu...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Farklı sektörlerde faaliyet gösteren Malezyalı bir grup işadamı, önceki gün TÜMSİAD Genel Başkanı Mehmet Yıldırım ve TÜMSİAD heyetiyle derneğin Maltepe'deki genel merkezinde bir araya geldi. İki ülke arasındaki dostluk bağlarının güçlendirilmesi ve ticaret zeminlerinin kurgulanması yönünde oluşan sıcak atmosferde, Malezyalı işadamları Türkiye'de TÜMSİAD gibi Türkiye'nin üretim gücünü temsil eden, uluslar arası alanda işbirliği ve güçbirliği yapabilecekleri bir dernekte bulunmaktan duydukları memnuniyeti ifade ettiler.

TÜMSİAD Genel Başkanı Mehmet Yıldırım, Türkiye'nin jeostratejik ve coğrafi konum itibariyle Ortadoğu, Uzakdoğu ve Türki Cumhuriyetlerin çekim merkezi olduğuna dikkat çekerek, “Bizler Avrupa'ya bir adım kadar yakınız. Dünyanın en önemli bölgelerine ticaret köprüleri oluşturacak çok önemli bir konuma sahibiz. Bu avantajlarımızı, uluslar arası rekabet zeminlerinde işbirliği ve güçbirliğine dönüştürecek dost ve partner ülkeler bularak, oluşturacağımız sinerjiyi tüm dünyaya yayabiliriz. Bu bağlamda, Malezya, Uzakdoğu'nun yükselen sanayi bölgesi olarak dikkatimizi çekmektedir. Buradan alacağımız güç ve sermaye birikimiyle Avrupa, Ortadoğu ve Türki Cumhuriyetler arenasında çok önemli bir ticaret atmosferi oluşturmamız mümkündür.

Malezyalı dostlarımızın ülkemizin en önemli KOBİ derneği TÜMSİAD'ı tercih etmeleri bizim açımızdan sevindirici olmuştur. Bizler, Türkiye'nin üretim gücünü temsil eden bir derneğiz. Ve geleceğe ilişkin çok önemli projelerle üyelerimizi küresel rekabet zeminlerine hazırlayacak çalışmalar yapmaktayız. Ülkemiz için ürettiğimiz katma değeri, küresel olarak bir araya gelebileceğimiz çok önemli partner ülkelerin temsilcileriyle çok daha yüksek boyutlara çıkarmamız mümkün olacaktır” dedi.

Yıldırım, Malezyalı işadamlarına TÜMSİAD'ın hem Türkiye, hem de dünya için ifade ettiği değerleri anlatarak, “Bizler, tarihten aldığımız değerlerimizle, özümüzle tüm dünyada güvenilir bir işadamı kuşağı oluşturmak için çabalıyoruz. Bu çabamızda bizlerle yapacağınız işbirliklerinin, sizleri dünyada çok avantajlı konumlara getireceğinden kuşkunuz olmasın. Dünya küçülüyor, ticaretin şekli değişiyor. Bizler, bu yeni jenerasyonda yeni ve farklı olanı temsil etme misyonuyla hareket ediyoruz” değerlendirmesini yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*