Tuna'ya bakıp maçı düşünüyorum

  • Giriş : 06.10.2006 / 00:00:00

Fatih Terim, 1994 yılında 2-0 geriye düştükleri maçı ikinci yarıdaki oyunlarıyla 2-2'ye getirdiklerini belirterek, aynı duyguları şimdi de yaşadıklarını, Tuna'ya bakıp maçı düşündüğünü söyledi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Terim, maçın oynanacağı statta düzenlediği basın toplantısında, 2008 finallerine gidebilmek için oynayacakları 12 maçlık periyotta, 9 maçı dışarıda yapacaklarını ve bunların da 3 tanesinin seyircisiz olduğunu belirterek, ''Bu atmosfer içinde biz rüzgarın da arkamızdan esmesi gerektiğini ifade etmiştik. Ama herkes sanki milli maç yokmuş gibi eteğindeki taşları döküyor.'' dedi.

Terim, futbolcuların psikolojik durumlarına ilişkin bir soru üzerine, hafta sonunda ve pazartesi günü yapılan maçlardan sonra milli futbolcuların kendi takımlarında aldığı sonuçlarla psikolojik durumları bozuk bir biçimde milli takıma geldiklerini belirterek, ''Daha sonraki günlerde eleştiriler devam etti. Bugün Macar gazetelerini aldım. 'Biz kendi sahamızda çok güçlüyüz. Sizlere güveniyoruz' diye başlık atmışlar. 12 maçın 9'unu dışarıda oynuyoruz. 3 karşılaşmayı da seyircisiz oynuyoruz. Sanki normal maç periyodu izliyor gibiyiz. Bu atmosfer içinde oyuncularımın en büyük desteğinin sizler olduğunu ve rüzgarın da arkadan esmesi gerektiğini ifade etmiştim. Bunları çok samimi duygularla söylemiştim. Ancak böyle olmuyor. İnşallah bunları da aşarız. Ben ve oyuncularım artık böyle birşey beklemiyoruz.'' dedi.

Terim, genelleme yaparak söylemediğini, ama herkesin sanki milli maç yokmuş gibi eteğindeki taşları döktüğünü belirterek, ''Gönül isterdi ki bu ülkenin futbolda ihtiyacı olan çocuklara gereken ilgi gösterilsin. En azından eleme maçları boyunca böyle bir rüzgar esmesi gerekiyor. Çarşamba günü yine seyircisiz bir maç yapacağız. Hiç de kolay değil. Onun için böyle bir istekte bulunmuştum. Ancak hepiniz futbolcuların psikolojisinin değiştiğini göreceksiniz. Bu kadar kısa zamanda gerçekleşen bu değişimden dolayı da teknik ekibime teşekkür ediyorum.''

Terim, Hakan Şükür ile ilgili eleştirilere değinerek, milli futbolcunun Türk futboluna damgasını vurmuş bir oyuncu olduğunu kaydetti. Terim, Hakan Şükür'e yöneltilen eleştirilere anlam veremediğini de sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious