Tunç, polisi de devleti de tanımamış

Tunç, polisi de devleti de tanımamış.11054
  • Giriş : 25.12.2008 / 14:43:00

Geçtiğimiz günlerde Beyoğlu'nda polis tarafından gözaltına alınan ve polisin kendisini zorla alıkoyduğunu iddia eden Ferhat Tunç'a polisten cevap geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Ferhat Tunç'un, "Ben Ferhat TUNÇ'um, beni tanımıyor musunuz. kimseye kimlik göstermem, burası dağ başımı, eşkıya mısınız sizin devletinizi de polislerini de tanımıyorum” dedği belirtildi.

Emniyet'ten yapılan açıklama şöyle:

25.12.2008 tarihli bazı gazetelerde “Ferhat Tunç'a polise mukavemet gözaltısı” başlığı altında haberlere yer verildiği görülmüştür.

23.12.2008 günü 21:30 sıralarında Beyoğlu İmam Adnan Sokak'da devriye görevi yapan görevlilerimiz, birinin yüz kısmında darp izleri görülen iki şahısa önce kendi Polis Kimlik Kartlarını göstererek kimlik sormuşlardır. Şahıslardan Ferhat TUNÇ görevlinin elinde bulunan polis tanıtma kartına vurarak, “Ben Ferhat TUNÇ'um, beni tanımıyor musunuz. kimseye kimlik göstermem, burası dağ başımı, eşkıya mısınız sizin devletinizi de polislerini de tanımıyorum” şeklinde ifadeler kullanarak yanındaki kişiyle birlikte görevlilere mukavemette bulunmaları üzerine etkisiz hale getirilerek Polis Merkezi Amirliğine götürülmüş, burada görevlilere “Hepinizi buradan sürdüreceğim, benim kim olduğumu göstereceğim” şeklinde tehditlerde bulunmuş, alınan alkol raporlarında Ferhat TUNÇ'un 0.63 promil ve yanında bulunan kişinin de 1.61 promil alkollü olduğu tespit edilmiştir. Cumhuriyet Savcısının talimatı ile “Görevli Memurun Görevini Engellemek, Tehdit ve Hakaret” suçlarından adli, alkollü olmalarından dolayı da Kabahatler Kanununa göre idari işlem yapılmıştır.

Ceza Mahkemesi Kanununun 93. Maddesinde ve PVSK'nın 16. Maddesinde kelepçenin hangi hallerde takılacağı ifade edilmiştir. Sanatçı da olsa kanunlar önünde herkesin eşit hak ve yükümlülüklere sahip olduğu ve yerine getirilmediğinde aynı yaptırımlarla karşılaşacağı açıktır. Bu konunun bazı basın yayın organları tarafından eleştirilmesi anlaşılamamıştır.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*