Tuncay düz futbolcu değil

Tuncay düz futbolcu değil.16548
  • Giriş : 16.05.2008 / 14:43:00
  • Güncelleme : 16.05.2008 / 14:38:44

Middlesbrough Teknik Direktörü Gareth Southgate, Brezilyalı golcüleri Afonso Alves'in zamana ihtiyacı olduğunu söylerken, milli futbolcumuz Tuncay Şanlı hakkında da konuştu! Genç teknik adam Tuncay'ın kendisini ispatladığını belirtti ve oyun stilini yorum

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hollanda Ligi ekiplerinden Heerenveen'den rekor bir ücrete Middlesbrough'ya gelen 27 yaşındaki Afonso Alves hakkında konuşan Southgate, "Daha önce de söylediğimiz gibi Alves'ten bu sezon en iyiyi beklemedik. İngiltere'de geçirdiği birkaç ay içinde tecrübe kazandı. Çoğu futbolcuya olduğu gibi İngiltere'ye alışmak zordur fakat Alves yavaş yavaş Premier League'e ısınıyor" dedi.

"O bir golcü" diyen genç teknik adam, "Diğerleri goller atıyor fakat Alves gol atmak için yaşıyor. Çok soğukkanlı bir yapısı var ve bazen insanlar O'nun hiçbir şeyi umursamadığını düşünüyor ancak yanılıyorlar. Daha da fazla gol atacak. Bunu oynadığı maçlarda ve son olarak da Manchester City karşısında gösterdi" dedi.

Mido'nun da kadroya dönmesiyle, ellerinde kendilerine birbirinden farklı şeyler sunabilecek 4 forvetinin olacağını söyleyen Southgate, "Tuncay ve Aliadiere gelecek sezon daha da güçlü olacaklar. Tuncay bu sezon 8 gol attı ve düşünülenin aksine düz bir futbolcu olmadığını ispatladı. Çok farklı bir stili var ve gelecek sezon daha çok gol atacağını düşünüyorum. Bazen basit bir gol vuruşu yapmak yerine daha estetik bir hareketi tercih ediyor fakat bu özelliği O'nu izlemeyi daha keyifli hale getiriyor" diye konuştu.

AJANSSPOR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious