Tuncay Fener'e moral verdi

Tuncay Fener'e moral verdi.13113
  • Giriş : 08.04.2008 / 16:23:00

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Middlesbrough takımına transfer olan Tuncay Şanlı, Chelsea maçı nedeniyle Londra'da bulunan sarı-lacivertlilerin kampını dün akşam ziyaret etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Fenerbahçe'nin kamp yaptığı Royal Lancaster Hotel'de, eski takım arkadaşları ve teknik ekiple bir araya gelen Tuncay Şanlı, teknik direktör Zico'yla da bir süre sohbet etti.

Ziyareti sırasında Chelsea maçıyla ilgili FB TV'ye açıklamalarda bulunan Şanlı, ''Tabii ki zor geçecek, ama ilk 10 dakika dışında bir sorun olacağını düşünmüyorum'' dedi.

Chelsea'nin çok büyük bir kulüp ve büyük yıldızlara sahip olduğunu vurgulayan Şanlı, ''Takım olarak ve bireysel olarak iyiler. Kendi sahalarında oynadıkları için ilk on dakika klasik bir baskı olacaktır. İlk maçta da gördük ilk başta onlar bastırdı ama Fenerbahçe daha sonra iyi futbolla istediği sonucu aldı. Yine aynı şekilde olacak. Tabii çok zorluğu olan bir maç olacak ama, turu geçen taraf biz olacağız'' diye konuştu.

İngiltere'deki yaşamının nasıl gittiği yolundaki soruya Şanlı, ''İyi gidiyor açıkçası. Öncelikle burada olmak son derece mutluluk verici. Arkadaşlarla uzun süre sohbet ettim. Çünkü ben de özlemiştim. Gerçi sürekli telefonla konuşuyoruz ama, yoğun tempodan dolayı görme imkanım olmuyordu. İngiltere hayatı gayet iyi, rahat, keyfim yerinde. İnşallah turu geçtiğimizde evime daha mutlu döneceğim. Ben de maçta olacağım. Chelsea taraftarlarının arasında olacağım için aşırıya kaçmayacağım, ama tribünlerden Fenerbahçe'yi destekleyeceğim. Bir gün önceden de gelip hem başkan, hem hoca, hem de arkadaşlara başarılar dilemek istedim. İnşallah benim buraya gelmem de onlara moral verir. Yarın bütün desteğim, dualarım Fenerbahçe'yle olacak.''

Tuncay, İngiltere ile Türkiye arasındaki farklılıkları ise ''Futbola bakışları, anlayışları çok farklı bu da en büyük faktör. Sadece sahaya çıktıklarında işlerini yapıyorlar. Herhangi bir strese veya zorluğa girmiyorlar. Çünkü kaybetseler de, kazansalar da hayat devam ediyor. Çok rahatlar. Sadece işlerini yapıyorlar. Onun dışında özel hayatları, her şey kendilerine ait. Yarın antrenmanım olmasına rağmen, hocama söyledim ve o da gayet hoşgörülü bir şekilde 'Gitmen de bir sakınca yok' dedi. Yani tamamen, mentalite olarak her şey çok farklı. Buradaki Futbol anlayışı bize göre biraz daha farklı'' diye konuştu.

''İngiltere'nin farklı bir kültürü var ama herhangi bir sıkıntım yok. Sadece ailemden, arkadaşlarımdan, dostlarımdan biraz uzağım. Zaman zaman o sıcak sohbetleri özlüyorum. Şimdi ailem de yanıma geldi. Çok fazla özlem de yok. Biliyorum ki ben işimi yaptıktan sonra tekrar Türkiye'ye, kendi ülkeme döneceğim" diyen Şanlı:

''Futbolu uzun süre burada devam ettirmek istiyorum. Ben Fenerbahçe'liyim. Fenerbahçe kapısı bana açık olduğu sürece, başka hiçbir yerde Futbol oynamak istemem'' dedi.

Sarı-lacivertli taraftarlara da mesaj veren Tuncay Şanlı, şu ifadeleri kullandı:

''Şu anda dünyanın her yerinde Fenerbahçe'yi çok iyi tanımaya başladılar. Ben bile bundan faydalanıyorum. Taraftarlar zaten her zaman destek veriyor. Ben de taraftarım. Ben de destek veriyorum. Desteklerini hiçbir zaman kesmesinler. Çünkü öyle bir başkana, öyle bir yönetime sahipler ki, Fenerbahçe'yi tanıtma adına, büyüklüğü adına her şeyi yapıyorlar. Onlar destek verdiği sürece Fenerbahçe daha iyiye gidecektir.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious