Tuncay gitme kararı aldı

Tuncay gitme kararı aldı.12343
  • Giriş : 11.06.2007 / 00:08:00
  • Güncelleme : 11.06.2007 / 02:16:56

Başkan Aziz Yıldırım’la önceki akşam başbaşa yaptığı görüşmede Avrupa’ya gitmek için izin isteyen milli yıldız, İngiltere Premier Lig’e bu sezon yükselen Birmingham ile Manchester City ve Tottenham’ın teklifleri üzerinde duruyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Tuncay bu konudaki düşüncesini Aziz Yıldırım’a da anlattı.

ŞİMDİ AVRUPA ZAMANI

Son görüşmede, yılda 2.5 milyon Euro önerip F.Bahçe’de kalmasını isteyen Aziz Yıldırım’a “Başkanım, Avrupa’dan gelen teklifler arasında bile en yüksek rakamı siz veriyorsunuz. Ama benim parayla ilgili sorunum yok” diyen Tuncay şöyle devam etti:

“F.Bahçe benim için çok önemli. Burası Tuncay’ı Tuncay yapan kulüp. Ancak ben şimdi kariyerimi Avrupa’da sürdürmek istiyorum. Şu anda 25 yaşındayım. Avrupa’da oynamak için en uygun dönemim. 3 yıl sonra bu şartlarda transfer olamam. Özellikle İngiltere’ye gitmeyi istiyorum. Daha önce Milan’a gitmeyi istiyordum. Ancak oradan bana resmi bir teklif gelmedi. Bu yüzden yüzümü İngiltere’ye çevirdim. Birmingham, Manchester City ve Tottenham’ın ciddi teklifleri var. Ben de bunları değerlendirmek, İngiltere’ye yerleşip kendime orada bir hayat kurmak istiyorum. İzin verin, gideyim.”

Tuncay’ı dinleyen Aziz Yıldırım, önceki akşam yapılan bu görüşme sonrası milli futbolcuya 3 gün süre verdi. Dün bütün gününü memleketi Sakarya’da geçiren Tuncay, yarın son kararını netleştirecek. Milli futbolcunun, menajeri Erdinç Şehit’le bir görüşme yaptıktan sonra, İngiliz kulüpleriyle son temaslarda bulunması bekleniyor. Anlaşma sağlanması halinde Tuncay yarın önce başkan Aziz Yıldırım’a, daha sonra kamuoyuna, F.Bahçe’den ayrıldığını ve bir İngiliz kulübüne gideceğini açıklayacak.

BIRMINGHAM ISRARCI

Bu arada, Tuncay’a teklif yapan Birmingham, bu sezon yükseldiği İngiltere Premier Lig’de üst sıraları hedefliyor. Henüz iki transfer yapan Ada ekibi, Middlesbrough’dan bonservissiz olarak sağ bek Parnaby’yi ve Arsenal’in orta saha oyuncusu Kongo asıllı İngiliz Muamba’yı renklerine kattı. Birmingham’ın milli oyuncu için de oldukça ısrarlı olduğu öğrenildi.

"TUNCAY'IN AKLINI EMRE ÇELMİŞ"

F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Tuncay’ın transfer konusundaki düşüncelerinin Milli Takım kampında değiştiğini düşünüyor. Yıldırım’ın yakın çevresine “Milli Takım kampında bu çocuğun aklını çelmişler. 1 hafta içinde çok değişmiş. Milli Takım’a gitmeden önce böyle konuşmuyor ve Milan gibi bir devden teklif almazsa F.Bahçe’de kalacak gibi görünüyordu. Ama orada etki altında kalmış. Şimdi aklında sadece İngiltere’ye gitmek var” dediği öğrenildi.

Milli Takım kampında özellikle Emre Belözoğlu’nun Tuncay’la bu konuda görüşmeler yaptığı ve genç yıldıza “İngiltere’ye mutlaka gelmelisin. Şu anda tam çağındasın. Burayı gör, dene, ondan sonra kararını ver. İngiltere’de patlama yaparsın. Şu anda tam piyasa zamanın. Senin özelliklerinde fazla futbolcu yok burada. İngiltere’deki kültürü, Futbol ortamını mutlaka yaşamalısın” dediği öğrenildi.

DEĞİŞMİŞ

Bu konuda Yıldırım gibi düşünen menajer Erdinç Şehit de aynı görüşleri paylaşarak “Tuncay, Milli Takım’dan sonra farklı şeyler söylemeye başladı.

İngiltere’ye gitmeyi kafasına koymuş. Önceleri F.Bahçe’ye yakındı. Şimdiyse Avrupa’yı daha çok düşünüyor. Daha önce Birmingham gibi orta kalitedeki takımların tekliflerini düşünmüyor, daha büyük kulübe gitmeyi istiyordu. Şimdiyse bunlara da sıcak bakıyor" diyor.

VATAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious