Tuncay Güney dosyası Mahkeme'de

Tuncay Güney dosyası Mahkeme'de.10972
  • Giriş : 07.11.2008 / 21:16:00

Ergenekon Davası'nın bugün görülen 10. duruşmasında mahkeme heyeti, yaklaşık 2 saatlik aradan sonra alınan 28 maddelik ara kararı açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Mahkeme heyeti, 2001 yılında gözaltına alınan eski gazeteci Tuncay Güney'e ait yapılan tüm mülakatların dosyaya eklenmesine karar verdi. Mahkeme, bazı avukatların duruşmanın televizyonlardan yayınlanması ve bölücü başı Abdullah Öcalan ile ilgili yapılan yayınlar gibi davanın da yayınlanması talebini ise reddetti.

Mahkemede 9 nolu gizli tanığın ifadesinin tamamının incelenmek üzere dosyaya gönderilmesine karar verilirken, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın duruşmaya mağdur sıfatıyla dinlenmesi talebi ise iddianamenin içeriği ve dosya kapsamı dikkate alınarak reddedildi.

Öte yandan duruşma sırasında cumhuriyet savcılarına suçlamalarda bulunan avukat Nevzat Erdemir hakkında yasal işlem yapılması için duruşma tutanağının Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderilmesi kararlaştırıldı.
Tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar veren mahkeme heyeti, duruşmayı 10 Kasım 2008 günü saat 10.30'a erteledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*