Tuncay Güney TRT'ye açıklama yaptı

Tuncay Güney TRT'ye açıklama yaptı.13358
  • Giriş : 14.01.2009 / 23:02:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 10:32:36

Tuncay Güney TRT'ye konuştu. İfade verirken işkence gördü mü? 1 Numara kimdir?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Konuşmasından çarpıçı bölümler:

Bugün yayınlanan sorgu kaseti değerlendirdi. Susurluk sorgusunda herkes devlet sırrı diyerek konuşmuyordu.

Kasetlerin yayınlanması çok olumlu bir gelişmedir. Demokrasi adına çok güzel bir adımdır. Herkes devlet sırrı olmamalı. Tuncay Güney'de olmamalıdır.
Savcıları bu davranışından dolayı çok teşekkür ediyorum. Gerçekten taktir ettim. Bu tabular yıkılmalı. Her ne kadar benim kasetim olsa da gerçekten çok taktir ettim. Bu bir demokratikleşmenin göstergesidir. Her şey devlet sırrı diyerek konuşmuyor susuyordu.

Bu günkü 7 saatlik DVD'deki ilişkiler yumağını nerden biliyorsunuz? Siz ergenekon'un neresindesiniz?

Ben Ergenekon'un hiçbir yerinde yer almıyordum. Ben sadece bana gelen dosyaları sızdırıyordum. Her gazetecinin yaptığını yaptım. Ben asla edinmiş olduğum bilgiyle şantaj yapmadım . Bazı gazeteciler bunu çok yaptı. Ben devlete de satmadım. İfadelerimi verirken işkence görmedim yemeğimi yedim, deri koltukta ifade verdim. Polislerin hiçbir bilgisi yoktu ben anlattıkça onlar hayranlıkla dinledi. Ben Ergenekoncu değilim. Buna dair hiçbir bilgi yoktur.

Ben hiç biryere kaçmadım adresim ve telefonum belli. Türkiye gelip ifade vermemi istiyorsanız kim Türkiye ye sığındıysa ceza evinde öldürülmüştür. Örnekler verdi… Türkiye de güvenlik sorunu vardır. Bana herhangi bir 37 soru ulaşmamıştır. Bu hürriyet korkarak ve bilinçli olarak yapıyorlar. Ben Baron hakkında konuşma yapmadım. Hürriyet'te benden kaçtı. Telefonlarıma çıkmadılar. Yalan yanlış haber yapılıyor… Bu Türk yargısına saygısızlık.
Bir numara türk mü? Kim?
Geçmişteki 1 numarayı herkes biliyor. Yeni bir numara türk değildir ama 2 numaralı isim Türkiye'de ve Türk'tür. Türkiye yapılanmasında bir numara Türk'tür..

Şamil Tayyar “T.Güney kimdir?” sorusuna cevapladı… Ne MİT ne de JİTEM… Bir takım kişiler Mossad Jitem diye isimlendirdiler ancak bu türküleri de tutmadı.

Susurluk olaylarını gayet kolay çözüle bilirdi. Komisyon sadece bize bir ansiklobedi bıraktı. Çözüle bilirdi Fikri sağlar bildiği her şeyi açıklamalısınız. Fakat susurluk Tansu Çiller ve Erbakan'a fatura edildi. Devlet benim kasetlerimi yayınladılar sayın Sağlar bildiklerini açıkla. Reform gelsin demokrasi gelsin susurlukta bildiklerini anlatmanızı istiyorum devlet sırrı kalmasın. Bir şeyler bildiğinizi biliyorum açıklayın.

Fikri Sağlar cevap verdi. Açıkladım, her şeyi konuştum dedi. Ve soru sordu bu günki anlattıklarınızın belgesi var mı?

Bugünki konuşulanların hepsi benim arşivimde bulacaksınız... 6 çuval belge var.... Adresinide veriyorum alın. Öcalan hakkında bütün bilgiler arşivimde vardır ilişkiler. Serdar Saçan'ın elinde bütün bu bilgiler var...

Polis meseleye çok dar bakıyordu. Polis Veli Küçük'e dokunamayacağını biliyordu. Bana Küçük'ü anlat dediler ben de onu anlattım. Küçük'e yine dokunamayacaklar. 7 yıldır bana neden ortaya çıkmadın diye soruyorlar. Peki ben sorayım 7 yıldır neden Ergenekon ortaya çıkarılmadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*