Tuncay Güney'in açıklamaları mecliste

Tuncay Güney'in açıklamaları mecliste.13358
  • Giriş : 21.07.2008 / 12:23:00

CHP Grup Başkanvekili, İzmir Milletvekili Kemal Anadol, Tuncay Güney'in 32. Gün programında ''Ergenekon soruşturmasına'' yönelik yaptığı açıklamaları TBMM gündemine getirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Anadol, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, Güney'in, 32. Gün programında, bir siyasi parti lideri ile bir emekli orgeneralin Ergenekon Soruşturması kapsamında polis tarafından alınan ifadelerinin orijinal metnini gösterdiğini ifade etti.

Tuncay Güney'in, bu ifadelerin Yeni Şafak Gazetesi İstihbarat Bölüm Şefi Şaban Arslan ve istihbarat birimlerince gönderildiğini iddia ettiğini kaydeden Anadol, Ergenekon soruşturmasına ilişkin bilgileri sızdıranlar hakkında bugüne kadar girişimde bulunulmadığını öne sürdü.

Güney'e ifadeleri elektronik posta yoluyla gönderenlerin kim olduğunun tespit edilebileceğini belirten Anadol, şu soruların yanıtlanmasını istedi:

''Tuncay Güney'in açıklamaları hakkında ne gibi işlemler yapılmıştır?

Ergenekon soruşturması kapsamında poliste verilen ifadeler, Yeni Şafak Gazetesine kim ya da kimler tarafından servis edilmiştir? Güney'in elektronik postalarının Türk istihbarat birimlerince izlendiği doğru mudur? Eğer doğru ise Tuncay Güney'e soruşturmanın içeriği kimler tarafından gönderilmiştir?

Böyle bir izleme yok ise ifadelerin Güney'in elektronik posta adresine kimler tarafından ve hangi adreslerden gönderildiği tespit edilecek midir?''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*