Tuncay Güney'in sesi sahte miydi?

Tuncay Güney'in sesi sahte miydi?.9038
  • Giriş : 09.04.2009 / 20:53:00

İşkence altında sorgulandığı söylenen Tuncay Güney'in sesinin şimdi de sahte olduğu iddia ediliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

''Ergenekon'' davasının 72. duruşması sabah erken saatte başladı. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesince, Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde görülen duruşmaya, Kahraman Şahin, Muhammet Yüce, Erkut Ersoy, Hayrettin Ertekin ve Erol Ölmez dışındaki tutuklu 31 sanık katıldı.

Duruşmaya Tuncay Güney'in MİT'ten gönderilen sorgu kasetindeki işkence sesi olduğu ileri sürülen ses damgasını vurdu. Davanın tutuklu sanıklarından yazar Ümit Oğuztan sorgudaki işkence sesinin kendisine ait olduğunu savundu.

KASETTEKİ SES BANA AİT

Öte yandan, davanın tutuklu sanıklarından Ümit Oğuztan, duruşma sırasında avukatları aracılığıyla yaptığı açıklamada, ''MİT tarafından gönderildiği öne sürülen ve mahkemenin bilirkişiye çözümünü yaptırdığı ses CD'sinde işkence yapılan kişinin Tuncay Güney değil, kendisi olduğu'' iddiasında bulundu.

Oğuztan, açıklamasında, ''Gazetelerde yayınlanan sorgu seslerinde işkence yapılan kişi benim. Bana yapılan işkence Tuncay Güney'e izlettirilerek korku ve sorgucuların her istediklerini kabul ettirebilmeleri sağlanmıştır. Tuncay Güney'e psikolojik baskı uygulanmış, birkaç Tokat atılmışsa da fiziki olarak sistemli bir işkence yapılmamıştır. Yapılmasına gerek kalmamıştır. Mülakatında yer alan söylemleri ve rahatlığı kanıttır'' görüşüne yer verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*