Tuncay Özkan, Bakan Hüseyin Çelik'e hakaret etti

Tuncay Özkan, Bakan Hüseyin Çelik'e hakaret etti.18851
  • Giriş : 18.02.2008 / 00:12:00
  • Güncelleme : 18.02.2008 / 23:58:35

Özkan, Milli Eğitim Bakanlığı makamına "Patagonya Milli Eğitim Bakanı" ifadesini yakıştırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Adeta Demokratik Toplum Partisi milletvekili gibi konuşan Özkan eleştiri oklarını medyaya yönelterek, "Medya yalaklık ve yavşaklık içinde." dedi. Özkan'ın Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'e hakarette bulunması da dikkat çekti.

Teröristbaşının yakalanmasının 10. yıldönümü nedeniyle Güneydoğu'da çeşitli yerlerde yaşanan eylemlerin konu edildiği sırada söze giren Özkan, bölücübaşı Öcalan'ı şu cümlelerle övdü:

"Abdullah Öcalan, Türkiye'deki barışı ve kardeşliği yüceltmek için kullanılamazsa, Abdullah Öcalan'ın bugün kü açılımını ve yaklaşımını Türkiye değerlendiremezse çok yazık eder. Abdullah Öcalan'ın bugünkü siyasi tutumu, Türkiye'nin bütünlüğüne, birliğine çok farklı bir açıdan yarar sağlar. Türkiye biraz akıllı davranmak zorunda. PKK sorunu ya da emperyalizmin Kürt halkını kullanarak Türkiye halkını parçalama olgusu Abdullah Öcalan ile birlikte çözüme kavuşturulabilir. Türkiye bunu çok iyi kullanmak zorunda."

Özkan Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'e hakaret de bulundu. Milli Eğitim Bakanlığı makamına "Patagonya Milli Eğitim Bakanı" ifadesini kullanan Özkan, "Koskoca Bakan. Patagonya Milli Eğitim Bakanı. Ayıptır ulan. Ayıp artık be. Utanın be. Bir de bunu din adına Allah adına yapıyorsunuz. Sinirlendiriyorsunuz beni sinirlenince de insanlar niye kızıyorsunuz diyor." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious