Tuncay Özkan: "Baykal'a çok iyilik yaptık, bizi aramadı"

Tuncay Özkan:
  • Giriş : 14.05.2008 / 05:25:00
  • Güncelleme : 15.05.2008 / 13:23:59

Tuncay Özkan, kanalın satışından sonra CHP Genel Başkanı Baykal'ın kendisini aramadığından yakındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Özkan, " 'Neden sattın diyen zübükler, aymazlar' bir de samimi olanlar var, onlara canım feda. Hepsine sesleniyorum; SSK yarın bütün mallarımı haczedip satacaktı. Gelir İdaresi bütün mallarımı satacaktı. Zor durumdaydım. ilk yıl 17 milyon dolar gelir elde ettim. Kanaltürk olarak kazanacağımızı kazandık." dedi.

Kanalın Genel Yayın Yönetmeni Kerimcan Kamal ile birlikte dün akşam Kanaltürk ana haber bültenine katılan Özkan, "Bu arkadaşlarım 4 aydır maaş almıyorladı. Kanatürk çalışanarının hepsinin, ayrılanın; burada çalışanın ellerinden öperim, gözlerinden öperim ben onların." diye konuştu. Konuşması sırasında gözleri dolan Özkan, spikere, "Sen Emre kaç aydır çalışıyorsun burada. Kemaraman arkadaşım sen kaç aydır çalışıyorsun maaş almadan? Bugün çıkıp da o kodamanlardan, göbekli arkadaşlardan kendini bilmem ne diye tanımlayanlardan, ama korkudan kaçanlardan birisi çıkıp da bana diyorsa ki bana 'Niye sattın?' Arkadaşımın karnını doyurmak için sattım. Var mı diyeceğin?" şeklinde konuştu. Bu sırada Kerimcan Kamal'ın da gözlerinin dolduğu ve çenesini sıktığı görüldü.

Konuşmasında Radikal Gazetesi Genel Yayın Müdürü İsmet Berkan'ı hedef alan Özkan, "Öyle plazalarda oturup, orada patron yalakalağı ile topladığın çuval çuval paralarla göbek semirtip, yurt dışındaki firmadan bebek getirtip burada satıp Radikal Gazetesi'nin Genel Yayın Yönetmenliğini yapmak kolay. 'Bizkaçlirayız?' değil. Bizim namusumuz satılık değil. Sen hiç kimseyi satın alamazsın alçak. Kaç paraysa maaşın söyle ben sana göndereyim. Çok param var bugün. Sattım Kanaltürk'ü çok param var. İsmet Berkan sana sesleniyorum. Kaç para istiyorsun?" diye bağırdı. Bir ara yerinden kalkan Özkan'ın sinirlerine hakim olamadığı görüldü. Radikal'in manşetine gönderme yapan Özkan "Namussuzlar, hayasızlar. Siz mücadeleyi ne bilirsiniz? Namertler." diye konuştu.

Bu arada Halkın Yükselişi Partisi (HYP) Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Okuyan yayına telefonla bağlanırken Tuncay Özkan'ın ağladığı ve cebinden çıkardığı bir mendille gözlerini sildiği görüldü. Okuyan'ın sözlerini bitirmesinin ardından Tuncay Özkan, "Neden Okuyan arıyor da Deniz Baykal aramıyor? Biz Yaşar beye bir iyilik yapmadık. Deniz beye çok iyilik yaptık. Bana sorarsanız Koza Grubu çok daha büyük vefa göstermiştir. Tekrar teşekkür ediyorum kendilerine." ifadesini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious