Tuncay Özkan CHP'ye seslendi: Ben parti kuracağım

Tuncay Özkan CHP'ye seslendi: Ben parti kuracağım.30439
  • Giriş : 04.02.2008 / 05:12:00
  • Güncelleme : 04.02.2008 / 01:17:49

Kanaltürk televizyonunun kurucusu Tuncay Özkan, CHP'ye çağrıda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Özkan, CHP'ye çağrıda bulunarak, ''Eğer kendini yenilemezsen, gençleştirmezsen, yeni fikirlere kucak açmazsan, ben yeni parti kuracağım. Ne zaman yapacağım bunu? Kurultaydan hemen sonra yapacağım'' dedi.

'Biz Kaç Kişiyiz Hareketi'nin önderliğini yapan gazeteci Tuncay Özkan, Zonguldak'ta düzenlenen 'Cumhuriyetimizin Geleceği İçin Ne Yapmalı' konulu konferansa katıldı.

Özkan, Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Şemsi Denizer Konferans Salonu'ndaki konferansta yaptığı konuşmasında CHP'ye, 'Kendini yenile' çağrısında bulundu.

'Biz Kaç Kişiyiz Hareketi'nin bugüne kadar bir milyon 200 bin insan sayısına ulaştığını belirten Özkan "13 Eylül'de Biz Kaç Kişiyiz Hareketi'ni başlattık. Bu hareketi kurarken dedik ki 'sivil toplum örgütleriyle insanlar birlikte Türkiye'nin sorunlarına ve siyasetine müdahil olsunlar' Ancak siyaset kilitlendi" dedi.

Şimdi bir talep olduğunu belirten Tuncay Özkan, beklentinin bu hareket içinden yeni bir siyasi başlangıcın çıkması olduğunu söyledi.

Özkan, "AKP zihniyetinin muhalifini oluşturan siyaset kurumları kendi içinde kavgalı. Kimisinin kapısından içeri kimse giremiyor, kimisi alırken boy ölçüyor, en ölçüyor, dişe bakıyor. Bütün bunları aşmak gerekir" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi'ne açık çağrıda bulunan Özkan, CHP lideri Baykal'ın kurultayda kadroları açmasını ve yeni fikirlere kucak açmasını istedi.

Özkan, "Eğer kurultayda kadrolarını açmazsan, kendini yenilemezsen, gençleştirmezsen, yeni fikirlere kucak açmazsan ben yeni parti kuracağım. Ne zaman yapacağım bunu? Kurultaydan hemen sonra nisan ayında yapacağım. Kardeşim aklınızı başınıza toplayın, halkla kucaklaşın" dedi.

"Bugüne kadar bu çağrımıza ne DSP, ne de CHP yanıt vermedi" diyen Özkan'ın konuşması sık sık alkışlarla kesildi.

Konferansın sonunda Özkan'a madenci heykeli armağan edilirken, Özkan kitaplarını imzaladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious