Tuncay Özkan: CHP'yi çok seviyorum

Tuncay Özkan: CHP'yi çok seviyorum.20589
  • Giriş : 28.06.2008 / 13:29:00

Yeni parti kurma çalışmalarını sürdüren Tuncay Özkan, Biz Kaç Kişiyiz Derneği'nin Mersin şubesinin açılışında ilginç açıklamalar yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Türkiye'de bugün bir örtünme sorunu olmadığını iddia eden Özkan, Türkiye'de bugün başı açık kadınların başları açık dolaşma sorunları olduğunu ileri sürdü.

Dernek açılışında gazetecilerin sorularını cevaplayan Özkan, Türkiye'nin 10 yıl içinde kargaşaya sürükleneceğini ve bölünmenin gündeme geleceğini iddia etti. 22 Temmuz seçimlerinde birleşmeyi sağladıklarını belirten Özkan, "Geçen seçim birleştirdik. DSP'yi getirip kattık. Diyorlar ki bu birleştiren çok büyük zarar verdi. Diğer partileri de seçime sokmadık. Aldığımız oy ortada. Peki ne yapacağız yeni bir bakış açısı ile yeni bir sentez mi ortaya koyacağız. Yoksa bu faşistlerin eline mi bırakacağız. Türkiye'de bugün bir örtünme sorunu yok. Türkiye'de bugün başı açık kadınların başları açık dolaşma sorunları var. Baskı buradan geliyor. İşte bunları göre göre Türkiye'de bugün iş dünyası bir günde batırılabilir. Medyalar kapatılabilir. Türkiye'de faşizm hüküm sürebilir. Bütün bunlar yaşanırken bana söylenen şey; dur hiçbir şey yapma, çözüm üretme, bunlarla ilgili olarak halka gitme, kucaklaşma. Ne yapmamı istersiniz. Susup oturayım mı?" dedi.

Bu yolculuğu iktidar için yaptığını ifade eden Özkan, İstanbul'u da Ankara'yı da kazanacağını ifade ederek, "Ankara'da Melik Gökçek'i Kızılırmak'a dökeceğim. 20 yıldır İstanbul'u yönetemeyenleri de boğaza dökeceğim. Bu oyunun adı iktidardır. Siyaset ben muhalefette kalayım diyerek yapılan bir iş değildir. Biz solu da sağı da kucaklaşarak Türk halkı ile kucaklaşarak bu yolculuğumuzu iktidarda noktalayacağız." diye konuştu.

Bağımsız Cumhuriyet Partisi ile ilgili olarak Mümtaz Soysal'ın kendisini BCP'nin teşkilatlanma eksikliklerinin giderilmesi için yardıma çağırdığını anlatan Özkan, kendilerinin de eksikliklerini gidermek üzere il ve ilçelerde Cumhuriyetçi seferberliğe katıldıklarını, BCP'ye katılmadıklarını söyledi.

CHP'ye üyelik başvurusunun kabul edilmemesi üzerine kendi siyasi yolculuğuna başladıklarını anlatan Özkan, partilerinin merkezde sağı da solu da kucaklayan bir parti olacağını kaydetti. CHP'yi çok sevdiğini belirten Özkan, CHP'nin alternatifi olan bir hareket olmadıklarını söyledi. Deniz Baykal'ın kendisi ile ilgili açıklamalarında bazı yanlışlıklar olduğunu iddia eden Özkan, şunları söyledi: "22 Temmuz seçimlerinde Deniz Baykal bana milletvekilliği teklif etti. Ben kabul etmedim. Halka verdiğim sözü tuttum teklifi kabul etmedim. Sonrasında ben bir üyelik başvurusu yaptım. Ama kabul edilmedi. Benim genel sekreterlik için Deniz Baykal ile yaptığım görüşme başkalarının da olduğu bir görüşmedir. Bu görüşmede Deniz beye dedim ki; İsmail Cem'e tanıdığınız danışmanlık statüsünü bana tanıyın. Genel sekreterin yetkileri ile donanayım. Türkiye'nin her yerinde olan eksiklikleri tamamlayım. Seçime öyle girin size bir yazılı belge vereceğim milletvekili olmayacağım. Belediye başkanı olmayacağım, partide herhangi bir görev üstlenmeyeceğim. Bu örgütlenmeyi yaparak seçime girdiğinizde kazanırsanız da kaybederseniz de istifa edeceğim."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious