Tuncay Özkan da Büyükanıt'ı eleştirenler kervanında

Tuncay Özkan da Büyükanıt'ı eleştirenler kervanında.16644
  • Giriş : 16.12.2007 / 01:17:00

Son günlerde Yaşar Büyükanıt aleyhinde açıklama yapan isimlere Tuncay Özkan da katıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kanal Türk'ün sahibi Tuncay Özkan, bu kez de Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) çattı.

Özkan, Atatürkçü Düşünce Derneği'nin Hatay Şubesi tarafından düzenlenen sohbet toplantısına katılmak üzere geldiği Antakya'da TSK'yı ne yapacağını bilmemekle suçladı.

"Türk Silahlı Kuvvetleri'nin e muhtıradan buyana ne yapmak istediği konusunda kafası karma karışık" diyen Özkan şöyle konuştu: "Şimdi Cumhurbaşkanı seçiyorsunuz. Cumhurbaşkanı seçtiğiniz kişiyi bir gün selamlıyorsunuz ertesi gün selamlamıyorsunuz daha sonra selamlamaya karar veriyorsunuz kafa karışık. Genelkurmay Başkanı bir şey söylüyor. Başbakan çıkıp diyor ki biz birlikte karar verdik. Birileri yalan söylüyor ama eskiden böyle bir yalanla karşılaştığı zaman Türk Silahlı Kuvvetleri size Mesut Yılmaz'dan bir örnek vereyim. Mesut Yılmaz Avrupa Birliği'nin yolu Diyarbakır'dan geçer demişti. O zaman Hakkı Karadayı Genelkurmay Başkanı'ydı. Bir açıklama yaptı 'Şerefsiz' diye. Tek kelime ve net. Peki şimdi TSK'ya ne oldu. Şimdi ne demek istiyorsunuz. Bugünkü duruma ilişkin Genelkurmay Başkanı'nın net bir açıklama yapması gerekiyor."

Sohbet toplantısının sonlarına doğru söz hakkı alan bir genç, Ankara'da öğrenci olduğunu, son cumhurbaşkanlığı seçimi sürecinde Atatürkçü Düşünce Derneği'nin de Çankaya Şubesi'ne üye olduğunu hatırlatarak gençlerin kıymetinin bilinmediğinden yakındı.

Tuncay Özkan'ın çağrısı üzerine Abdullah Gül Cumhurbaşkanı seçileceği sırada Çankaya'da cumhuriyet nöbeti tuttuğunu ve gözaltına alındığını anlatan genç, Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından gözaltına alındıktan sonra kıymetlerinin bilindiğini ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious