Tuncay Özkan emniyete götürüldü

Tuncay Özkan emniyete götürüldü.13125
  • Giriş : 23.09.2008 / 17:41:00

''Ergenekon'' soruşturması kapsamında gözaltına alınan gazeteci Tuncay Özkan, sağlık kontrolünden geçirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

''Ergenekon'' soruşturması kapsamında gözaltına alınan gazeteci Tuncay Özkan, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra emniyete götürüldü.

Bebek Cevdetpaşa Caddesi'nde bulunan evinde İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınan Özkan, bir polis aracıyla Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirildi.

Ellerinde kelepçe olmadığı gözlenen Özkan, bu hastanedeki sağlık kontrolünün ardından bir polis aracına bindirilerek Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü yerleşkesine götürüldü. Emniyete garaj kapısından alınan Özkan, daha sonra Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne çıkartıldı.

Tuncay Özkan, hastaneye getirilişi sırasında neden gözaltına alındığını soran gazetecilere, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ilk adını söyleyerek, ''faşizm'' yanıtını verdi. Bir başka soru üzerine de ''polislerin evindeki her yeri aradığını'' ifade eden Özkan, hastaneden çıktıktan sonra bindirildiği polis aracında da yüksek sesle ''faşizm'' diye bağırdı. Özkan, emniyete girerken de basın mensuplarına, ''Gazetecilik yapılmasını engellemeye çalışıyorlar'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*