Tuncay Özkan Kanaltürk'ü Turgay Ciner'e sattı

  • Giriş : 02.10.2007 / 08:53:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 00:23:14

Tuncay Özkan Kanaltürk'ü Turgay Ciner'e sattı. Devir işlemleri Cumartesi günü yapılacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Özkan'ın Kanaltürk üzerinde sadece yüzde 10 civarında bir hissesi kaldı.

Süperpoligon isimli internet sitesinin haberine göre; Tuncay Özkan yakın adamları Kerimcan Kamal ve Adnan Bulut'la birlikte kanaldan tamamen ayrılıyor. Diğer personel ise işlerine devam edecek. Özkan frekansını kendisinin verdiği ve Cumhuriyet Gazetesi'nin kurduğu Cumhuriyet TV'nin başına geçecek.

17 MİLYON DOLAR

Tuncay Özkan kanalı kurmak için 'büyük fedakarlığa' katlandığını anlatmak amacıyla, “Bundan 2 yıl öncesine kadar çok zengin biriydim. 17 milyon dolarım vardı. Bir ideal uğruna Kanaltürk'e yatırdım” demişti.

SÜNNETİNDEN KALMIŞ!

Daha sonra ise bir üniversitenin 'Siyaset Okulu'nda konuşan Tuncay Özkan "Kanaltürk televizyonunun kurulması sırasında kullandığı 17 milyon doları nereden buldunuz?" şeklindeki soruya alaycı bir üslupla cevap vererek, "Bir kısmını sünnet düğününden, bir kısmını ninemin yastık altındaki parasından kullandım." demişti.

KANALTÜRK'ÜN KORSAN GELİRİ

CHP'den Kanaltürk'e transfer edilen 3 milyon dolarla ilgili tartışmalar sürerken, Kanaltürk'ün de Turgut Özakman'ın görüntülerinden izinsiz ürettiği korsan VCD'leri satıp, gelirini CHP'ye bağışladığı ortaya çıkmıştı.

Tuncay Özkan'ın sahibi olduğu Kanaltürk, Turgut Özakman'ın konuk olarak katıldığı televizyon programlarındaki konuşmalarını vcd ve dvd formatında korsan biçimde kopyalayarak “Şu Çılgın Türkler-Belgesel” adıyla piyasaya sürmüş, “Şu Çılgın Türkler” romanının yazarı Turgut Özakman'ın avukatı Abdullah Egeli ise 'Kanunsuz yapılan bu işler için yargı yoluna başvurduk ve konu halen yargı aşamasındadır. Biz de neticesini bekliyoruz” diye konuşmuştu.

DEVLETE 2 TRİLYON PRİM BORCU

Tuncay Özkan'ın sahibi bulunduğu KanalTürk Grubu'na ait olan ve aynı adreste faaliyet gösteren Yaşam Haber Ajansı, Yaşam Televizyon Yayın Hizmetleri, Gökcan Prodüksiyon ve Rek Tur Reklam Pazarlama şirketlerinin, 2005 Mayıs ayından 2007 yılına kadar işsizlik primlerini ödemediği tespit edildi. Dört şirkete ait işsizlik prim borçlarının taksitlendirildiği ancak Aralık 2006'da yapılan dışında taksit yatırılmadığı kaydedilmişti.

CANLI YAYINDA KAVGA

'Politika Durağı' programında Cüneyt Arcayürek ve Tuncay Özkan, hararetli bir şekilde tartışmıştı. Cumhuriyet yazarı Cüneyt Arcayürek 7 yılı aşkın süredir katıldığı programından ayrılmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious