Tuncay Özkan muradına eriyor

Tuncay Özkan muradına eriyor.15616
  • Giriş : 26.12.2008 / 12:44:00

Özkan, siyasi parti kurmak için kolları sıvamıştı. Partisinin adı 'Yeni Parti' olacak. Bu hafta sonu da genel merkezini açacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ergenekon operasyonları kapsamında tutuklanıp cezaevine konulan gazeteci Tuncay Özkan, siyasi parti kurmak için kolları sıvadı.

Adı 'Yeni Parti' olacak olan parti, bu hafta sonu hem genel merkezini açacak hem de birinci olağan kongresini yapacak. Kongrede, halen cezaevinde tutuklu bulunan gazeteci yazar Tuncay Özkan'ın genel başkan olması için delegeler tarafından teklif verilecek. Parti genel merkezinin resmi açılışı 27 Mart Cumartesi günü yapılacak. 81 il ve Silivri'den getirilen fidanlar parti genel merkezinin bahçesine dikilecek.

Ertesi gün de partinin olağan kongresi toplanacak. Halen Ergenekon davası nedeniyle tutuklu olan Kanaltürk'ün eski sahibi gazeteci Tuncay Özkan'ın, avukatları aracılığıyla partiye üyelik formunu doldurduğu ve kongre divan başkanlığına dilekçe gönderdiği bildirildi. Atatürk Spor Salonu'nda yapılacak kongrede 7 bölgenin folklorik özelliklerini taşıyan ekipler gösteri yapacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*