Tuncay Özkan yeni kuracağı kanalın adını açıkladı

Tuncay Özkan yeni kuracağı kanalın adını açıkladı.10095
  • Giriş : 16.05.2008 / 01:12:00
  • Güncelleme : 17.05.2008 / 15:38:33

Tuncay Özkan, Biz Kaç Kişiyiz Platformu'nun davetlisi olarak Manisa'nın Salihli İlçesi'ne geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yeni kuracağı televizyonun adının Bizim TV olacağını söyleyen ve 2 ay sonra da yeni parti kuracağını söyleyen Özkan, "Ben artık iktidara gelmek istiyorum" dedi.

Bir restoranda taraftarlarıyla toplantı yapan Tuncay Özkan, burada yaptığı konuşmada, "Kanaltürk'ü tek başıma ben kurdum, küfrettiler. Yayına başladık, yine küfrettiler. Cumhuriyet mitinglerini düzenledik, yine küfrettiler. Kanalı satarken de küfrettiler" dedi.

Kendisinin dün ne ise bugün de yine aynı olduğunu söyen Tuncay Özkan, "Bana küfredenlere `hoşt' diyorum. Eğer benim ölüm bile Mustafa Kemal'in sancağını taşımazsa gelin mezarıma tükürün" diye konuştu.

Başbakan Recep Tayip Erdoğan'in Kanaltürk'e reklam verdilmesini engellidiğini, bunun sonucu olarak da kanalın mali yapısının bozulduğunu söyleyen Özkan, "Seçimden yaklaşık 6 ay önce kanalı 125 milyon dolara satın almak istediler. Ancak ben karşı çıktım" dedi.

Tuncay Özkan, tüm işadamlarıyla görüştünüğünü ancak Kanaltürk'ü alan çıkmadığını söylerken, "Sekiz aydır çalışanların maaşlarını ödeyemiyorduk. Neymiş kanalı Fettullahçılar'a satmışlar. Eğer kanalı satmasaydık Maliye Bakanlığı dün itibariyle tüm mallarımıza el koyacaktı. RTÜK ise kanal frekansımızı kapatacaktı. Şimdi yeni bir kanal kuruyoruz. 2 hafta içinde yayına başlayacak olan kanalımızı adı `BizimTV'. Bir de parti kuruyorum. Yeter artık ben iktidara gelmek istiyorum. Türkiye'yi bu yobazlardan kurtarmak istiyorum" dedi.

Tuncay Özkan daha sonra Biz Kaç Kişliyiz Platformu üyeleriyle öğle yemeği yedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious