Tuncay Özkan'ın Eskişehir mitingine 250 kişi katıldı

Tuncay Özkan'ın Eskişehir mitingine 250 kişi katıldı.7965
  • Giriş : 07.07.2008 / 00:56:00
  • Güncelleme : 07.07.2008 / 00:04:57

Tuncay Özkan'ın başını çektiği "Biz Kaç Kişiyiz Derneği" tarafından düzenlenen mitinge 250 kişi katıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Eskişehir'de "Biz kaç kişiyiz derneği" tarafından "Hukuka ve Yargıya Saygı" mitingi gerçekleştirildi. Gazeteci Tuncay Özkan'ın organizesinde gerçekleştirilen miting beklenen ilgiyi görmedi. Halkın ve kahvehanelerin yoğun olduğu Odunpazarı meydanında düzenlenen mitinge 250 kişi katıldı.

İlginin az olması nedeniyle mitinge küçük çocukların da getirildiği görüldü. Çocuklara bedava balon dağıtıldı. Semt halkı ise organizatörlerin ısrarlarına rağmen mitinge katılmak yerine eylemin yapıldığı alanın çevresindeki kahvehane ve parklarda oturarak birbirleriyle sohbet edip dinlenmenin tadını çıkardı. Miting alanına girişte ise ilginç olaylar yaşandı. Eyleme gelenlere, çocuklar tarafından biz kaç kişiyiz derneğine yardım için 1 YTL'ye Türk bayrağı ve çakmak satıldı. Vatandaşların parayla satılan Türk bayrağına ilgi göstermemesi dikkat çekti.

Miting sırasında, "Hukuka ve Yargıya sahip çıkalım" ve "Cumhuriyet değil AK Parti yıkılacak" şeklinde sık sık sloganlar atıldı. Yapılan konuşmalarda ise AK Parti sık sık eleştirilerek, Türkiye için tehlikeli olduğu ileri sürüldü. Mitinge ilginin az olması nedeniyle yapılan konuşma ve atılan sloganlardan sona program sona erdi. Miting sırasında polis, geniş güvenlik tedbiri aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious