Tuncay Özkan'ın 'Gürtuna planları'

Tuncay Özkan'ın 'Gürtuna planları'.15295
  • Giriş : 08.04.2009 / 19:40:00
  • Güncelleme : 08.04.2009 / 18:49:55

Özkan ve Ersöz, 2004 yerel seçimlerinden önce Ali Müfit Gürtuna'ya ait İstanbul TV'yi ele geçirmeyi planlıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ergenekon soruşturmasıyla ilgili ikinci iddianamede, sanıklar Tuncay Özkan ve eski Jandarma İstihbarat Dairesi Başkanı Levent Ersöz'ün medyaya ilişkin planları da ayrıntılı olarak aktarılıyor.

Buna göre Özkan ve Ersöz, 2004 yerel seçimlerinden önce Ali Müfit Gürtuna'ya ait İstanbul TV'yi ele geçirmeyi planlıyor. Ersöz'e, "Ali Müfit'i sıkıştırmak gerekiyor. Yine ben sizden yardım isteyeceğim." diyen Tuncay Özkan, bunun eski patronu Mehmet Emin Karamehmet'le barış sağlanamaması halinde hayata geçirilmesini talep ediyor. Özkan, Ersöz'le yaptığı telefon görüşmesinde, planını şöyle anlatıyor: "Yedek bir sistem olarak Ali Müfit Gürtuna'nın elindeki sistemi almalıyız ve olayı organize etmeliyiz. Ben, onunla ilgili olarak Ali Müfit Bey'e yapılacak psikolojik bir baskının çok yararlı olacağına inanıyorum. Orada bu TV kanalı, bugüne kadar Türkiye'de ve dünyada hiç kimsenin yapamadığını yapabilir. Yerel seçim öncesinde Show TV'de Mehmet Emin'in yaptıramadığı her şeyi yapma olanağı var. Bütün görüşlerini orada seslendirme olanağı alır ve yarın bir gün çok ileri bir hamle alır." Bu sözler üzerine Levent Ersöz de, "İktidara vurulacak darbe için bu çok önemli." ifadelerini kullanıyor.

Ergenekon medya yapılanmasının bir ayağını da yeni bir televizyon kanalı kurma fikri oluşturuyor. Televizyon için makine ve teçhizat bile alınmış ancak frekans sorunu çözülemeyince proje iptal edilmiş.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*