'Tuncay Özkan'ın morali yerinde'

'Tuncay Özkan'ın morali yerinde'.13125
  • Giriş : 23.09.2008 / 19:56:00
  • Güncelleme : 23.09.2008 / 18:50:28

CHP'li Mengü, telefonla görüştüğü Tuncay Özkan'ın moralinin iyi durumda olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

CHP'li Şahin Mengü, eskiden beri Tuncay Özkan'ın avukatlığını yaptığını, Özkan ile avukatlık müvekkillik ilişkisinin 16 yıl öncesine dayandığını söyledi.
Mengü, telefonla görüştüğü Tuncay Özkan'ın moralinin iyi durumda olduğunu ifade ederek, Özkan'ın bazı sağlık sorunları olduğunu, buna dikkat edilmesi gerektiğini kaydetti. Şahin Mengü, "Ben Hurşit Tolun gibi, bu ülkenin ordusuna şerefiyle hizmet etmiş insanların avukatlığını yapmaktan onur duyarım. Beni Hurşit Tolun arıyorsa, Tuncay Özkan gibi namusluluğu hiç tartışılmayacak bir gazeteci beni arıyorsa, bundan onur duyarım." şeklinde konuştu.

Mengü, "Bugün Tuncay'ın gözaltına alınmasından mutluluk duyan birçok gazeteci olduğuna inanıyorum. İsim bile sayarım. Ama yarın onlar da gözaltına alınmaya başladığında ben insan olarak aynı ızdırabı duyarım. Bu yaşananlara özellikle Türk basınının çok ciddi tepki vermesi lazım" şeklinde konuştu.

Mengü, Ergenekon soruşturmasının 18 aydır yürütüldüğünü, 18 ayda Tuncay Özkan'ın ne suç işlediğinin ortaya çıkarılamadığını belirterek, 18 ay sonra harekete geçilmesinin, bunun bir siyasi sindirme olduğunun göstergesi olduğunu öne sürdü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*