Tuncay Özkan'ın niyeti ciddi

Tuncay Özkan'ın niyeti ciddi.12810
  • Giriş : 24.02.2008 / 20:15:00

Tuncay Özkan, CHP'nin genel kongre sonuçlarını beklediğini, bu seçimden yenilenme çıkmaması halinde, kadrosu ile tüzüğü ile programı ile siyasi bir parti olarak oluşumlarını sürdüreceklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Dinleyiciler arasında yeralan bir bayan, Özkan'ın düzenlediği mitinglere katıldığını, orada birlik çağrısı yapıldığını ama burada CHP dışında yeni bir parti kurulacağının açıklanması karşısında hayal kırıklığı yaşadığını ifade etti. Bir başka kadın ise söz alarak CHP'nin ve ordunun Kemalizm'den uzaklaştığın belirterek Özkan'ı desteklediğini açıkladı

Özkan, konuşmasında, yerel seçimlerde Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun'un desteklenmesini, Cumhuriyet Gazetesi alınmasını ve Atatürkçü Düşünce Derneği'ne 1 YTL olsun bağış yapılmasını istedi.

Tuncay Özkan, Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun ve Atatürkçü Düşünce Derneği Ordu Şubesi'nin katkıları ile düzenlenen etkinlikte Ayışığı Düğün Salonu'nda bir konuşma yaptı.

Sık sık dinleyicilerin kendi düşüncelerini ifade etmesi sebebiyle konuşması bölünen Özkan'ın sözleri sırasında 'Türkiye laiktir laik kalacak ve Tayyip türbanı Bahçeli'ye tak' şeklinde slogan atıldı.


TUNCAY ÖZKAN'DAN YENİ PARTİ SİNYALİ


Özkan, konuşmasında, CHP'nin genel kongre sonuçlarını beklediğini, bu seçimden yenilenme çıkmaması halinde kadrosu ile tüzüğü ile programı ile siyasi bir parti olarak oluşumlarını sürdüreceklerini söyledi. Özkan, yerel seçimlerde Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun'un desteklenmesini, Cumhuriyet Gazetesi alınmasını ve Atatürkçü Düşünce Derneği'ne 1 YTL olsun bağış yapılmasını istedi.

Mikrofon arızası sebebiyle zaman zaman konuşmasına mikrofonsuz devam eden Özkan, ekonominin kötü olduğunu, Türkiye'nin geriye ve karanlığa götürüldüğünü savundu.

Özkan, konuşmasını bitirdikten sonra soruları cevaplandıracağını, önceliği de kadınlara vereceğini söyledi. Bunun üzerine söz alan bir bayan, Özkan'ın düzenlediği mitinglere katıldığını, orada birlik çağrısı yapıldığını ama burada CHP dışında yeni bir parti kurulacağının açıklanması karşısında hayal kırıklığı yaşadığını söyledi.

Bir başka kadın ise söz alarak CHP'nin ve ordunun Kemalizm'den uzaklaştığın belirterek Özkan'ı desteklediğini açıkladı. Bu sözler üzerine solonda tartışma alevlendi. Bir başka kadın CHP'nin sorunları olduğunu ama Kemalizm'den uzaklaşmadığını belirterek mikrofon istedi, ancak kendisine görevlilerce mikrofon verilmedi. Bu sırada, sık sık basının önünde tartışmayın uyarısı yapıldı.


KADINLARDAN ÖZKAN'A AYRIMCILIK TEPKİSİ


Tuncay Özkan ise CHP'nin kendisinin nazarında çok önemli bir yeri olduğunu, partiye girmek için başvurusuna cevap beklediğini belirterek, "Bana bölüyorsunuz diyenlere soruyorum, siz benim yerimde olsanız ne yaparsınız ? Ama sizi tebrik ederim birlik berberlik konferansında tartışmayı başardınız" dedi.

Özkan, başka soru almayarak soru-cevap kısmını bitirirken, kendisine mikrofon verilmeyen bayan, Özkan'ın yanına gelerek, "Böyle olmuyor, hem kadınların hakkını savunucam ben diyorsunuz hem de söz vermiyorsunuz" diye tepki gösterdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious