Tuncay Özkan'ın tutuklanma gerekçesi

Tuncay Özkan'ın tutuklanma gerekçesi.10095
  • Giriş : 27.09.2008 / 10:27:00

Tuncay Özkan'ın da aralarında bulunduğu 6 kişi, Metris Cezaevi'ne gönderildi. Peki sanıklar neyle suçlanıyor?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gazeteci Tuncay Özkan ve diğer 5 şüphelinin tutuklanma gerekçelerinin, "Ergenekon terör örgütüne üye olmak ve örgüt adına faaliyette bulunmak" olduğu belirtildi.

Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesine dün sabah saatlerinden itibaren getirilmeye başlanan Tuncay Özkan, Adil Serdar Saçan, Gürbüz Çapan, Tanju Güvendiren, Emcet Olcaytu, Mesut Özcan ve Hüseyin Nazlıkul'un savcılıktaki işlemleri gece yarısı tamamlandı.

Nöbetçi hakimin dosyayı incelemesinin ardından saat 03.00'te başlayan nöbetçi mahkeme sorgusu, saat 07.00 sıralarında sonuçlandı.

Tuncay Özkan, Adil Serdar Saçan, Gürbüz Çapan, Tanju Güvendiren, Emcet Olcaytu ve Hüseyin Nazlıkul'un, "Ergenekon terör örgütü üyesi olmak ve örgüt adına faaliyette bulunmak" suçundan sevk edildikleri İstanbul nöbetçi 13. Ağır Ceza Mahkemesince tutuklandıkları belirtildi.

Bu arada, adliye bahçesinde bekleyen bir grup, çeşitli sloganlar atarak tutuklama kararına tepki gösterdi.

METRİS'E GÖNDERİLDİLER

"Ergenekon" soruşturması kapsamında tutuklanan gazeteci Tuncay Özkan'ın da aralarında bulunduğu 6 kişi, Metris Cezaevi'ne gönderildi.
Nöbetçi İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesinin tutuklama kararının ardından, gazeteci Tuncay Özkan, eski İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Adil Serdar Saçan, eski Esenyurt Belediye Başkanı Gürbüz Çapan, Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu Üyesi emekli Hakim Albay Tanju Güvendiren, İP Genel Başkanı Doğu Perinçek'in eski avukatı ve Aydınlık dergisi yazarı Emcet Olcaytu ve tıp doktoru Hüseyin Nazlıkul, geniş güvenlik önlemleri altında adliyenin üst kapısından çıkarılarak, Metris Cezaevi'ne götürüldü. Bu kişilerin daha sonra nakillerinin yapılacağı öğrenildi.
Bu arada, adliye bahçesinde bekleyen bir grup, Gürbüz Çapan'ın, üzerinde "Yalnız değilsin" yazılı fotoğraflarını taşıyarak, "Onurlu Başkan Gürbüz Çapan" ve "Hepimiz birer Gürbüz Çapan'ız" sloganları attı.

Adliye bahçesinde bekleyen bazı gruplar da şüphelilere alkışlarla destekte bulundular.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*