Tuncay Özkan’ı Baykal indirdi!

Tuncay Özkan’ı Baykal indirdi!.6840
  • Giriş : 13.05.2007 / 00:00:00
  • Güncelleme : 12.09.2016 / 00:33:20

Tuncay Özkan solda bir türlü birleşemeyenleri birleştirmek için kürsüde bir o yana bir bu yana koştu durdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ama bu koşmaların hiçbir işe yaramadığı gözlendi. Çünkü ne Baykal, ne de Sezer bir türlü bir araya gelemediler. Özkan’ın her söylediğini tasdik eden konuşmasının sonunda kürsüden indiren kişi de yine Deniz Baykal oldu.

Daha çok solda birlik mitinglerine dönen sözde cumhuriyet mitingleri bugünkü İzmir etabında da sol parti liderlerini meydanlarda bile bir araya getiremedi. Baykal, Karayalçın, Perinçek ve Sezer’in miting alanında ayrı yerlerde durdukları gözlendi.

CHP lideri Baykal’ın gergin hali ise dikkatlerden kaçmadı. Tuncay Özkan ele geçirdiği mikrofonu bir türlü bırakmak bilmedi. Özkan, bir ara yönünü şaşırarak kara tarafında bulunan Zeki Sezer’i deniz tarafından kürsüye çağırdı. Özkan’ın bu şaşkınlığını fark eden tertip komitesi hemen bir uyarıda bulundu ve Özkan’a Sezer’i gösterdiler. Meydandakilerin nerede oy kullanacaklarına bile karıştı. Tuncay Özkan ele geçirdiği mikrofonu bir türlü bırakmak bilmedi. Meydandakilerin nerede ve kime oy kullanacaklarına bile karıştı.

Özkan yine tahrik etti

Tuncay Özkan konuşmasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yüklendi. Kanaltürk ve Ulusal televizyon dışındaki medyanın mitinglere gereken önemi vermediğini savunan Özkan’ın konuşması, ’satılmış medya’, ’satılmış medya istemiyoruz’ sloganları ile kesildi.

Medyayı hedef gösteren Özkan, "Onları doğduklarına pişman edin." dedi. Tuncay Özkan, medyanın faks ve elektronik postalarla ablukaya alınmasını istedi. İzmir’de patlayan bomba ile mitinge gelmek isteyenlerin korkutulmak istendiğini ileri süren Özkan, "Terörle birlikte hareket eden alçaklara bu meydan en büyük yanıttır." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious