Tuncay: Premier Lig en iyi

Tuncay: Premier Lig en iyi.12343
  • Giriş : 23.06.2007 / 16:17:00

Premier Lig takımlarından Middlesbrough'ya resmi imzayı atan Tuncay Şanlı, Türkiye'ye döndü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Milli futbolcu, Avrupa'nın en iyi liglerinden birinde oynamak için Middlesbrough'yu tercih ettiğini söyledi.

TUNCAY İMZAYI ATTI

Atatürk Havalimanı'nda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Tuncay, Middlesbrough'a gittiği için mutlu olduğunu belirterek, "İngiltere'de oynamak istiyordum. Çünkü, Premier Lig Avrupa'nın en iyi liglerinden biri. Sağlık kontrollerinin ardından anlaştım, mutluyum" dedi.

İngiltere'ye transferinden önce Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile görüştüğünü belirten Tuncay, “Sayın Yıldırım'ın bana her zaman desteği olmuştur. Kendisi, benim başkanımdır. Ben Fenerbahçeliyim. Fenerbahçe'den kopamam. Başkanımızla karşılıklı görüşmemizde, kendi görüşlerimi bildirdim. O da bana kendi görüşlerini bildirdi. Ben de tercihimi bu şekilde kullandım. Fenerbahçe yönetimiyle, taraftarlarıyla hiçbir sorun yaşamadım, yaşamam da” diye konuştu.

Tuncay, “Niçin Middlesbrough'u tercih ettiniz?” şeklindeki bir soruya da, “Ben büyük, küçük takım ayrımı yapmıyorum. Avrupa'nın en iyi liglerinden biri olan İngiltere Ligi'ne gidiyorum. Benim tercihim Avrupa'da iyi bir takımda Futbol oynamaktı. Middlesbrough da imkanları ve şartları bakımından iyi bir kulüp” yanıtını verdi.

Fenerbahçe'den ayrılmasının ardından taraftarlardan olumsuz bir tepki almadığını kaydeden Tuncay, “Tabii ki tepki gösterenler de olmuştur ama bana gelen bir tepki söz konusu değil. Kararıma saygı duyacaklarına inanıyorum. Sonuçta bir karar aldım. Bu kararı alırken yanımda sevdiğim arkadaşlarım da vardı” diyerek sözlerini tamamladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious