Tuncay Şanlı yuvadan uçtu

Tuncay Şanlı yuvadan uçtu.12343
  • Giriş : 13.06.2007 / 09:40:00
  • Güncelleme : 13.06.2007 / 09:51:00

Tuncay Şanlı, İngiltere'nin Middlesbrough takımı ile 4 yıllık sözleşme imzaladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

F.Bahçe ve Milli Takım’ın yıldız futbolcusu, İngiltere Premier Lig takımlarından Middlesbrough’a transfer oldu. Lig bitiminde sarı lacivertli takımdan ayrılacağının sinyalini veren, Milli Takım’ın B.Hersek ve Brezilya ile oynadığı maçlar sonrasında da kulübe giderek başkan Aziz Yıldırım’a "Avrupa’da oynamak istediğini" söyleyen Tuncay, sonunda yuvadan koptu.

Yıldırım: İkna edemedik

Avrupa’dan birçok kulübün transfer listesinde yer alan genç yetenek, menajeri Erdinç Şehit ile durum değerlendirmesi yaptıktan sonra Ada’yı tercih etti. Uzun süredir spor kamuoyunun gündeminden düşmeyen, Fenerbahçeli taraftarlarında kalması için günlerdir kulübe faks ve mail yağdırdığı Tuncay’ın durumuyla ilgili konuşan Aziz Yıldırım, dünkü açıklamasında "Onu seviyoruz. Kalması için şartları zorlayarak gerekeni yaptık. Ama o Avrupa’ya gitmek istediğini söyledi" dedi. Tüm ikna çabalarına rağmen Avrupa hayalini gerçekleştirmek isteyen süper yetenek, sonunda muradına erdi. Geçtiğimiz yıl İngiltere Ligi’ni 12. sırada bitiren Middlesbrough’un CEO’su Keith Lamb ile bazı yöneticiler önceki akşam İstanbul’a gelerek, Tuncay ve menajeriyle masaya oturdu.

İngiltere’deki 3. lejyonerimiz

Taraflar arasındaki pazarlıklar sonrası 4 yıllık sözleşmeye imza atan Tuncay’ın yıllık 2 milyon 300 bin Sterlin (6.2 milyon YTL) transfer ücreti alacağı öğrenildi. Türk futbolunun son yıllarda yetiştirdiği en büyük yeteneklerden birisi olan Tuncay Şanlı’nın, Newcastle United’daki lejyonerimiz Emre Belözoğlu’nun tavsiyesi üzerine İngiltere’yi tercih ettiği iddia edildi. Genç futbolcu, Blackburn Rovars’taki Tugay Kerimoğlu ve Emre Belözoğlu’nun ardından Ada’daki üçüncü. futbolcu elçimiz oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious